Binance yöneticisi: Bitcoin’de 50-100 bin aralığı uzak ihtimal değil

Binance'in strateji direktörü Gin Chao, Bitcoin'in tarihsel trendini devam ettirmesi halinde 50,000$ - 100,000$ bandının uzak bir ihtimal olmadığını söyledi.

Bitcoin son birkaç günde bazı düzeltmeler yapsa da sektördeki birçok insan boğa koşusunun daha yeni başladığını düşünüyor ve Bitcoin‘in nereye kadar gidebileceğiyle ilgili çeşitli tahminlerde bulunuyor.

Bu isimlerden birisi de Binance‘in strateji direktörü Gin Chao. Yakın zamanda BlockTV’ye bir röportaj veren Chao, kendisine Bitcoin’in potansiyeliyle ilgili düşünceleri sorulduğunda şunları söyledi:

“Geçmişe baktığımızda Bitcoin’in 3 döngüden geçtiğini görüyoruz ve şimdi 4. döngünün başlarındayız. Eğer Bitcoin tarihsel trendini takip ederse 50,000$ – 100,000$ bandının uzak bir ihtimal olmadığını söyleyebilirim.”

Bu görüşünün arkasındaki en önemli dayanak noktasının kripto paraların benimsenmesi olduğunu belirten Chao; geçmiş döngülerde Bitcoin’in birçok altcoin’le birlikte yükseldiğini, ancak bu defa çok daha az bir korelasyon olduğunu, artık insanların güvendikleri coin’ler arasında ayrım yaptıklarını ve bunun sonucunda da Bitcoin’e daha fazla giriş yapıldığını ifade etti.

Yine Think Markets’ın baş piyasa analisti Naeem Aslam de yakın zamanda benzer bir tahminde bulunmuştu. Bitcoin’in 242 günlük hareketli ortalamasına dikkat çeken Aslam, eğer Bitcoin bunun üzerinde kalabilirse bir sonraki boğa koşusunda 60,000$ – 100,000$ bandının söz konusu olacağını ileri sürmüştü.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl