Endişe verici iddia: Binance, 7.8 milyon dolarlık hesabımı bloke etti

Bir kripto para trader'ı Binance'in değeri 7.8 milyon doları aşan 1,200 BTC'sinin bulunduğu hesabını bloke ettiğini iddia etti.

Bir Reddit kullanıcısı, kısa bir süre önce şu anda 7.8 milyon dolardan fazla bir değere sahip olan 1200 BTC’sinin kripto para borsası Binance‘deki hesabında bloke edildiğini iddia ettiği bir paylaşım yaptı.

Kullanıcı ayrıca fonlarına bir aydır erişemediğini ve Binance’in müşteri hizmetleri departmanından net bir yanıt alamadığını belirtti. Ayrıca hesabının 3d düzeyinde doğrulanmış olduğunu ve hesabı kripto para piyasasında arbitraj için kullanmak üzere yarattığını öne sürdü.

Geçtiğimiz 6 yıldır Reddit‘i düzenli olarak kullanan kişi, Binance’in temsilcileriyle çok uzun bir konuşma yaptığını, kimlik doğrulama belgelerinin tamamını sağladığını, video ve fon doğrulamasını geçtiğini aktardı.

 

Kullanıcı, borsanın müşteri doğrulama prosedürlerinin tamamına uymasına karşın hesabına hala erişilemez durumda olduğunu ve Binance’in destek ekibinin hesabını engelleme sebebini birkaç kez değiştirdiğini ifade etti.

Kullanıcı ayrıca Binance’in temsilcilerinin hesabını kolluk kuvvetleri ve güvenlik ile ilgili konulardan dolayı bloke ettiğini yazdı. Bununla birlikte borsanın hesabına erişimi engelleme nedenlerinin makul olmadığını ve onlara hiç inanmadığını kaydetti.

Ek olarak Binance’in hesabını kolluk kuvvetlerini gerekçe göstererek bloke etme nedeninin olayı herhangi birine anlatmasına engel olmak olduğunu iddia etti. Dahası, konunun gerçekten bir kolluk kuvvetleri konusu olması halinde onların doğrudan üçüncü tarafları dahil etmeksizin kendisiyle bağlantıya geçeceğini, diğer tüm borsalardaki hesaplarının hala aktif olduğunu yazdı.

Temmuz ayında benzer bir iddia daha gündeme gelmişti. Bir başka kullanıcı Binance’in 50,000 dolar dijital varlık bulunan hesabını kilitlediğini ve muhtemelen bir daha onlara asla erişemeyeceğini söylemişti.

Kaynak: CryptoGlobe

→ ONAY BEKLEYEN 9 BITCOIN ETF’SİYLE İLGİLİ YENİ SON TARİH 26 EKİM

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun

2 comments

  1. orhan Cevapla

    turkiye sınırları içindeki borsaları kullanalım. bir aksilik çıkarsa fiziksel olarak ulaşabiliriz ve gerekirse yargıya başvurma hakkımız olur…

  2. ferdi karabacak Cevapla

    aynı sıkıntı bende de var, ne yaptıysam hesabıma ulaşamıyorum, içerdeki coin’lerime ulaşamıyorum.!