BNB, Binance’in dünkü açıklaması ile EOS’u geride bıraktı

Binance'in kripto parası BNB, Changpeng Zhao'nun ekibe ayrılan BNB'lerin yakılacağını açıklamasıyla EOS'u geride bıraktı.

Bitcoin düne göre yüzde 4.5’lik bir değer kaybı yaşarken alternatif kripto paraların da çoğu kırmızıda.

Öte yandan bir kripto para, son 24 saatte Bitcoin’den daha iyi performans göstererek dikkat çekiyor.

Binance’in kripto parası BNB, borsanın ekibe ayrılan ve 80 milyon adedi bulan tüm BNB’lerin yakılacağını açıklamasının ardından yüzde 10’luk bir artış yaşamıştı.

 

Bilindiği gibi Binance, dolaşımda 100 milyon BNB kalana kadar 100 milyon BNB yakacak. Bu, 2017’den beri her çeyrekte borsadaki işlem hacmine göre değişen miktarlarla gerçekleştiriliyor. BNB’nin toplam arzı 200 milyon. Şimdiye kadar yaklaşık 12 milyon BNB yakıldı. Geriye yakılacak 88 milyon BNB kaldı. Bunların tamamı Binance’in işlem ücretlerinden elde ettiği BNB’den karşılanıyordu. Şimdi, bunun yerine ekibe ayrılan BNB’lerden karşılanacak.

Yakılacak olan miktar değişmeyecek olsa da ekibe 80 milyonluk bir miktarın ayrılmayacak olması şüphesiz kripto para açısından pozitif bir gelişme.

BNB’nin yükselişi ve EOS’un değer kaybı, borsanın kripto parasının piyasa kapitalizasyonu ile 6. sıraya oturmasını sağladı. BNB, TSİ 14.40 itibari ile 4.5 milyar dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna sahip ve EOS’la arasında yaklaşık 130 milyon dolarlık bir fark var. Kripto para, şu sıralarda 31.4 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun