Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Binance, BNB yakımına hız verebilir

Kripto para borsası Binance, her üç ayda bir gerçekleştirdiği BNB yakım programını hızlandırmayı planlıyor.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, bugün yaptığı açıklamada, ekibin BNB yakım programını hızlandırmanın yollarını görüşeceğini aktardı. Zhao, daha fazla ayrıntının yakında açıklanacağını belirterek “Herhangi bir öneri veya parlak fikriniz varsa memnuniyetle karşılarız.” dedi.

İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in BNB adında bir de kripto parası var. Binance kullanıcıları, BNB alarak komisyon indirimlerinden ve çeşitli avantajlardan faydalanabiliyorlar. BNB, piyasaya bir Ethereum tabanlı token olarak çıksa da daha sonra Binance’in kendi blok zinciri Binance Chain’e taşındı. Bugün BNB, 34 dolarlık fiyatı ve 4 milyar 900 milyon dolarlık piyasa değeriyle en büyük ilk 10 kripto paradan biri.

BNB yakım programıyla üç ayda bir borsanın işlem hacmiyle doğru orantılı miktarda BNB dolaşımdan çıkarılıyor. Bugüne kadar Binance, 200 milyon BNB’nin yüzde 24’ünü yok etti ve miktar 176 milyon 400 bine düştü. 100 milyon BNB kalana dek bu program devam ettirilecek.

Borsa, geçtiğimiz Ekim ayında dolar cinsinden rekor miktarda BNB yakmıştı. Söz konusu miktar 68 milyon dolar değerinde 2 milyon 253 bin BNB’ydi. Bitcoin ve kripto paralardaki fiyat artışıyla işlem hacimlerinin de büyük artış yaşaması sonrası yine büyük miktarda bir BNB yakımı bekleniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. Hüseyin Cevapla

    Hocam %24 değil de %12 olması gerekmiyor mu ??

    1. Burak Köse Cevapla

      Doğru, hesap hatası olmuş.