Dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto para borsası Binance’de neler oluyor?

16 saatten uzun bir süredir girilemeyen dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'de neler oluyor? Güncel bilgiler ve iddialar.

Kısa sürede yüksek hacimlere ulaşarak dünyanın en büyük kripto para borsası haline gelen Binance, dün gece resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı duyuruda sistemi bakıma alacağını bildirdi. Duyuruda, bir sistem bakımı yapıldığı ifade edilerek “Anlayışınız için teşekkür ederiz” denildi.

Aradan geçen iki saatin ardından Binance CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhao, kişisel Twitter hesabı üzerinden bakım çalışmasının birkaç saat süreceğini açıkladı.

Bundan iki saat sonra da Binance’e hala ulaşılamıyordu. Yeni bir açıklama yapan CEO Zhao, bu defa işlemin bir 10 saat daha sürebileceğini bildirdi.

Binance, resmi Twitter hesabı üzerinden bundan 3 saat kadar önce yeni bir açıklama daha yayınladı. Yapılan açıklamada, tüm ticaret faaliyetlerinin yarın TSİ 07.00’de başlayacağının tahmin edildiği ifade edildi.

Borsadan yapılan son açıklamada ise veri senkronizasyonunun hızla ilerlediği belirtilerek, “Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz. Verdiğimiz rahatsızlık için özür dileriz.” denildi.

John McAfee’den hack iddiası

Siber güvenlik uzmanı, Binance’in uzun bir süre faaliyetine devam edememesiyle birlikte kişisel Twitter hesabından konuyla ilgili bir yorumda bulundu. McAfee, borsanın saldırıya uğramış olabileceğini söyledi.

Binance’den McAfee’ye yanıt

Binance, resmi Twitter hesabı üzerinden McAfee’ye jet hızla yanıt verdi. Borsanın yanıtında şu ifadeler kullanıldı:

“Binance, saldırıya uğramadı. Lütfen yanlış bilgi yaymayın. Sistem güncellemesinin durumuyla ilgili güncel bilgi almak isterseniz @cz_binance veya @binance_2017 hesaplarını takip edebilirsiniz.”

‘Son aşamaya geldik’

Borsa, tahmin edilen saatte hizmete başlayamaması üzerine yeni iki açıklama daha yayınladı. Yapılan açıklamalarda işlemlerde son aşamaya gelindiğini ve çok kısa bir süre içerisinde ticaret faaliyetinin başlayacağı kaydedildi.

Binance

İşlemler tamamlandı

Binance, borsada güncelleme işlemlerinin tamamlandığını bildirdi. Bununla birlikte 24 Şubat’a kadar tüm işlemlerin komisyon ücretlerinde yüzde 70 indirim yapılacağı müjdesi verildi. Bununla birlikte borsa henüz tam olarak faaliyete geçmedi.

Binance.com adresine ulaşamayanlar, us.binance.com veya kr.binance.com adreslerini deneyebilirler.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

4 yorums

 1. Ömer Yanıtla

  Ben ledger nano s soğuk cüzdan aldım usb. site batsada usbnin içinde olduğu için coinler bende sizede tavsiye ederim.

  1. yasin atıcı Yanıtla

   600 tl uhh

 2. hakan Yanıtla

  merhaba site çöktü diyelim paramızı nasıl alacağız

  1. Burak Köse Yanıtla

   Merhaba,

   Sitenin çökmesi ve kapanması halinde maalesef paranızı geri alma şansınız olmaz. Borsaların dezavantajı da budur.