Binance borsası, 5 altcoin’i liste dışı edecek

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, 5 kripto parayı listeden çıkarma kararı aldı.

Borsadan yapılan açıklamaya göre bu kripto paralar; Bitcoin Diamond (BCD), Cindicator (CND), Monetha (MTH), Nitro Network (NCASH) ve YOYOW (YOYO).

Listeden çıkarma işlemi 8 Mart 2022 tarihinde gerçekleşecek. Bu varlıklara ait tüm alım satım emirleri, ilgili işlem çiftlerinde alım satımlar durduktan sonra otomatik olarak kaldırılacak. 9 Mart 2022 itibari ile de bu varlıklar için yatırma işlemleri devre dışı bırakılacak. Para çekme işlemleri de 9 Haziran 2022’ye kadar devam edecek.

Liste dışı edilmelerinin sebepleri

Binance’in açıklamasında ayrıca projelerin borsadan kaldırılmasının uzun bir süreç gerektirdiği ve ekibin projeye bağlılığı, gelişim seviyesi, işlem hacmi ve likidite, ağın saldırılar karşısında ne kadar güçlü kalabildiği gibi kriterlerin bu süreçte rol oynadığı belirtildi. Borsadan, bu token’ların neden platform dışı bırakıldığı konusunda spesifik bir sebep ise söylenmedi.

Binance, geçtiğimiz günlerde de 6 işlem çiftini platformundan kaldırmıştı. Bu arada borsa bugün Convert & OTC Portal’a 21 yeni token ile 525 yeni işlem çifti ekledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl