Binance’te neler oluyor? Justin Sun 100 milyon doları geri çekti

FTX borsasıyla ilgili davalar ve yeni suçlamalar adeta havada uçuşurken, Reuters'in dün yaptığı Binance haberi de piyasada ciddi bir endişe ve korku dalgası yarattı. Sabah saatlerinde USDC çekimlerini "kısa süreliğine" askıya aldığını belirten Binance ile ilgili iddialar bitmek bilmiyor. Son olarak ise Justin Sun borsadan 100 milyon dolarlık BUSD çekti.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak bilinen Binance ile ilgili FUD dalgası gittikçe büyürken borsayla ilgili özellikle sosyal medyada çeşitli iddialar ortaya atılıyor. Borsanın sabah saatlerinde kısa süreliğine de olsa USDC çekimlerini askıya aldığı haberleri belli bir korku yaratsa da, Justin Sun’ın son işlemi de vâr olan endişeyi daha da artırdı.

3 saat önce yatırdığı 100 milyon doları geri çekti

Sun,TSİ sabaha karşı Binance’ten yaklaşık 50 milyon dolarlık sabit coin çekti. Bu sabit coin’lerin çok büyük bir kısmını gerçek ABD doları almak için Paxos ve Circle şirketlerine veren Sun’ın bu hamlesi sektörde ciddi bir endişe yarattı. Ancak Sun daha sonra ise Binance’e 100 milyon dolar yatırdı. Konuyla ilgili CZ, “Para TRON ağına BUSD yüklemek için gönderildi” derken, birkaç saat sonra ise Sun, borsadan 100 milyon dolarlık BUSD çekti.

TRON kurucusunun bu son hamlesinin sebebi ise bilinmiyor. Twitter’da bazı kullanıcıların Binance’ten çekim yapamadıkları, bazılarının ise hesaplarının olması gerektiği gibi gösterilmediğine dair, henüz doğrulanamamış bazı iddialar söz konusu…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl