Binance borsası Porto fan token’ı (PORTO) açıkladı

Son dönemde taraftar token projelerine adım atan ve bu anlamda Socios'a rakip olan Binance borsası, Lazio'nun ardından şimdi de Portekiz'in en büyük kulüplerinden biri olan Porto'yla fan token anlaşması yaptığını resmen açıkladı. Porto Launchpad'ine katılmak isteyenlerin bakiyelerindeki BNB'lerin ekran görüntüleri 6 Kasım TSİ 03.00'dan itibaren alınmaya başlanacak. Duyurudan önce 588 dolar civarında olan BNB de, açıklamanın ardından 605 doların üzerine çıktı.

Binance borsası Lazio’nun ardından Avrupa ve Portekiz’in en büyük kulüplerinden biri olan Porto’yla da fan token anlaşması yaptığını açıkladı. Portekiz devinin taraftar token’ını Binance borsası çıkaracak.

Launchpad 16 Kasım’da başlıyor

Binance PORTO token’ın önsatışını yani Launchpad’ini de 16 Kasım tarihinde başlatacak. Ön satışa katılmak isteyenlerin, bakiyelerinde bulunan Binance borsasının kendi token’ı olan BNB sayısının ekran görüntüleri de 6 Kasım TSİ 03’ten (5 Kasım’ı 6 Kasım’a bağlayan gece) itibaren alınmaya başlanacak.

Toplam arz 40 milyon

Lazio token’da olduğu gibi burada da, bir token 1 dolar fiyattan satışa sunulacak. Kullanıcı başına önsatışta en fazla 10 bin dolarlık (10 bin PORTO token) alınmasına izin verilecek. Launchpad’de toplamda 4 milyon token satışı yapılacak ancak PORTO’nun toplam arzı da 40 milyon olarak belirlendi. Önsatışta sadece Binance borsasının kendi token’ı olan BNB ile alım yapılabilecek.

Binance, her Launchpad’de yaptığı gibi hesaplardaki BNB’lerin ekran görüntülerini saat başı alacak ve 10 gün sonundaki ortalama BNB sayısına göre kullanıcılara alım hakkı tanınacak. Katılımcıların BNB’lerini Launchpad sayfasından kilitlemeleri gerekiyor.

BNB 605 doları da geçti

Binance borsasının Porto açıklamasından önce yaklaşık 5888 dolar civarında işlem gören BNB de, duyurunun ardından 605 doların üzerine çıktı. BNB’nin ATH’si ise 10 Mayıs tarihinde ulaşılan 686 dolardı.

Forma reklamı da verildi

Binance’in Porto ile olan anlaşması forma sponsorluğunu da kapsıyor. Binance ismi artık Porto formasının sırt bölümünde alt tarafta da yer alacak. Hatırlanacağı üzere Binance, Lazio ile de forma sponsorluğu anlaşması yapmış ancak isim göğüs tarafında yer almıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl