Binance borsasına toplu dava açıldı: “Kritik zamanda işlemler kesildi”

Dünyanın en büyük borsası olarak görülen Binance'e İtalya'da toplu dava açıldı. Dava açılmasının sebebi ise borsanın 2021 yılında bir süreliğine kapanması... Davacılar bu kapanmanın/kesintinin çok önemli trade zamanlarında olduğunu ve kendilerinin bu yüzden ciddi kayıplar yaşadıklarını iddia ediyorlar.

Özellikle 2021 yılının yaz aylarından bu yana tüm dünyada regülasyon kurumlarıyla ciddi problemler yaşayan ve bu sorunları çözmek için de ciddi mesai harcayan Binance’e İtalya’da bir grup yatırımcı tarafından toplu dava açıldı.

“İşlemler kritik bir zamanda kesintiye uğradı”

Yatırımcılar arasında hem İtalyan hem de başka ülkelerin vatandaşlarının olduğu belirtilirken davacıların Binance’in borsada işlem yapılmasını kesmesini çok kritik bir zamana denk getirdiğini ve bu yüzden ciddi kayıplar yaşadıklarını iddia ediyorlar. Hatırlanacağı üzere Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alımı yaptığını açıklamasıyla birlikte Binance gibi Gemini ve Kraken borsasında da kesintiler yaşanmış ve bir süre işlem yapılamamıştı.

Davacılar ayrıca Binance’in vadeli ve kaldıraçlı işlemler özelliğiyle de İtalyan regülasyonlarını ihlal ettiğini belirttiler.

Bilindiği gibi Mayıs ayı başında çöken Terra LUNA projesinin sabit coin’i olan UST konusunda da ABD^nin Kaliforniya eyaletinde Binance.US’e toplu dava açılmıştı. Müşteriler kayıplardan Binance borsasını sorumlu tutmuşlardı. Senatör Cynthia Lummis’in ofisinden bir sözcü de bu olayla ilgili Binance dışındaki bazı borsaların da soruşturulduğunu belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl