Binance borsasından İngiltere’de lisans hazırlığı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, İngiltere’de faaliyetlerini yasal olarak devam ettirmek için çalışmalara başladı.

Borsanın CEO’su Changpeng Zhao, ülkenin önde gelen medya organlarından The Telegraph‘a verdiği demeçte, 6 ila 18 ay içerisinde İngiltere’de kayıtlı bir kripto varlık şirketi olmayı hedeflediklerini söyledi.

Bilindiği üzere İngiltere’nin finansal piyasaları düzenleyen ve denetleyen kurumu FCA, Haziran ayında Binance Group’ta yer alan hiçbir kuruluşun ülkede regüle edilmiş şekilde faaliyet yürütmek için lisansı olmadığına dair bir açıklama yayımlamıştı. Kurum, Binance’e reklamları durdurmasını ve web sitesinde şirketin İngiltere’de faaliyet göstermesine izin verilmediğini açıkça belirtmesini emretmişti.

Binance’in yasal bir şirket olarak var olma planı başarıyla tamamlanırsa borsa, ülkede daha geniş bir ürün yelpazesi sunabilecek. Zhao, regülatörden onay alınması durumunda vadeli işlemler ve türev ürünler gibi hizmetler sağlayabileceklerini ifade etti.

Ayrıca CEO, regülatörden aldıkları uyarının ardından Binance’in İngiltere’de ülkenin düzenleyici kurumlarında görev almış bir dizi eski çalışan ve birkaç yüz uyum görevlisiyle ofis kurduğunu söyledi. Zhao, “O zamandan bu yana ekibimiz FCA ile çok olumlu bir etkileşim halinde oldu.” şeklinde konuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl