Binance borsasından manipülasyon iddialarına karşı açıklama

Kripto para borsası Binance, resmi Twitter hesabından borsayla ilgili piyasa manipülasyonu iddialarına ilişkin bir açıklama yayımladı.

“Hiçbir zaman kullanıcılara karşı işlem yapmayız”

Açıklamada, Binance’in hiçbir zaman kullanıcılara karşı işlem yapmadığı, piyasayı manipüle edici bir eylemde bulunmadığı ve hiçbir zaman da piyasayı manipüle etmeyeceği vurgulandı.

Açıklamanın devamında “Binance, müşteri deneyimine ve trade bütünlüğüne büyük önem vermektedir. Sektörümüz düzenleyici kurumlarla ilişkilerini güçlendirdikçe piyasada Binance çalışanlarının kimliğine bürünenler dahil, kötü niyetli ve FUD yayan kişilerin sayılarının azalmasını bekliyoruz.” Denildi ve Binance’in çıkarlarını korumak için yasal haklarını saklı tuttuğu belirtildi.

Bugün, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) alınan bir cevaba dayanarak Binance’in federal hükümet tarafından inceleme altında olduğunun doğrulandığı öne sürülmüştü. Bununla birlikte, söz konusu haber yeni değil. Mayıs ayında Bloomberg, ABD Adalet Bakanlığı ve İç Gelir Servisi’nin (IRS) borsanın faaliyetleriyle ilgili bilgi sahibi kişilerden bilgi talebinde bulunduğunu yazmıştı. O sırada Binance CEO’su Changpeng Zhao da haberin başlığının yanıltıcı olduğunu, içeriğin o kadar kötü olmadığını, haberde Binance’in kötü oyunculara karşı kanun güçleriyle nasıl iş birliği içinde bulunduğunun yazıldığını ifade etmişti. Zhao, “İş birliğimizi kötü bir şeymiş gibi gösterdiler.” demişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Mcs Cevapla

    Vadeli işlemleri kesinlikle manipule ediyor. Kaçkere şahit oldum