Binance borsasından Nijeryalı 281 kullanıcıya kısıtlama

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Nijeryalı 281 kullanıcının hesabını kısıtladı. Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından yapılan açıklamada, işlemin uluslararası kara para aklamayı önleme yasaları nedeniyle yapıldığını ifade etti.

Zhao, Nijeryalı müşterilere yazdığı mektupta, bazı hesapları kısıtlama kararının kullanıcı güvenliğini sağlamak için alındığını, ilgili hesapların üçte birinden fazlasının ise uluslararası kolluk kuvvetlerin talebi üzerine kısıtlandığını belirtti. Zhao, “Şu anda 79 olayı çözüme kavuşturduk ve diğerleri üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Kolluk kuvvetleri ile ilgili olmayan tüm olaylar, iki hafta içerisinde çözülecektir.” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Binance CEO’su Zhao, 2022 için beklentilerini yazdı

Ülkede merkez bankasının yasağına rağmen Nijeryalılar, para birimleri değer kaybederken tasarruflarını korumak ve yurt dışına para göndermek için kripto paraları kullanmaya devam etti. Statista’nın raporuna göre Nijerya, dünyada Bitcoin’i benimseme oranında ilk sırada. Raporda, Nijeryalıların yüzde 41’inin en az bir defa kripto para kullandığı belirtildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl