Binance Brezilya’da 2 yeni ofis açtı: Çalışan sayısı ikiye katlandı

Birçok ülkede eğitim programları başlatan ve hükumetlerle anlaşmalar imzalayan Binance, Güney Amerika'nın hem coğrafi hem de ekonomik açıdan en büyük ülkesi olan Brezilya'da 2 ofis açtı.

Binance borsası, kripto para fiyatlarındaki büyük düşüşlere rağmen büyümeye devam ediyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak kabul edilen şirket son olarak Brezilya’ya adeta çıkarma yaptı ve ülkede iki ofis açtı.

Çalışan sayısı 2 kat arttı

Binance ofislerini ülkenin iki büyük şehri olan Sao Paolo ve Rio de Jeneiro’da açarken, borsanın Brezilya’daki toplam çalışan sayısı da 150’ye yükselmiş oldu. Binance CEO’su Changpeng Zhao son olarak Mart ayında Brezilya2ya gitmiş ve burada temaslarda bulunmuştu. CZ’nin ziyaretinden bu yana Binance’in ülkedeki çalışan sayısı da iki katına çıktı. Çalışanların çoğunun, müşteri hizmetleri alanında hizmet vereceği kaydedildi.

Binance’ten konuyla ilgili yapılan açıklamada ayrıca borsanın Brezilya’da tamamiyle regüle ve devlet kurumlarıyla iletişim halinde olacak şekilde faaliyet gösterdiği belirtilirken, “Dijital varlık endüstrisinin büyümesi için tek yol regülasyonlardır” açıklamasının yapılması da dikkat çekti.

Brezilya son zamanlarda kripto para genişlemesinin hızlı şekilde yaşandığı ülkelerden biri olarak biliniyor. Şu anda bir seçim sürecinden geçen ülkede vergi dairesi son olarak kayıtlı 35 milyon kripto para yatırımcısının olduğunu ve sadece Temmuz ayında 1 milyon kişinin kendilerine beyanda bulunduğunu duyurmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl