Binance’in stabil kripto parasına New York’tan yeşil ışık

Kripto para borsası Binance'in sabit coin'i olan BUSD, New York finansal kontrol otoritesi tarafından yeşil ışık yakılan varlıklar listesine girdi. Dolayısıyla bankalar ve finansal kurumlar artık bir regülasyona tâbi olmadan bu parayı kullanabilecekler.

1038 0
binance

New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) bu hafta olumlu baktığı varlıkları gösterdiği listesini güncelledi ve Binance USD’ye de yeşil ışık yaktı.

Bu durum, New York bölgesindeki bankaların, NYDFS’den bir izin almasına gerek olmadan BUSD saklayabileceği ve listeleyebileceği anlamına geliyor. Bankalar işlem yapmadan önce yine de kuruma bilgi vermek zorundalar.

CoinDesk’e konuşan Binance Regülasyon Uyum Sorumlusu Samuel Lim, BUSD’nin lisanslı kurumlar tarafından anında kabul edilebileceği bilgisini verdi.

Lim, “Mesela yarın JP Morgan BUSD kullanmak isterse bunu anında yapabilir” dedi.

Binance, BUSD’nin Eylül 2019’da NYDFS tarafından onaylandığını ancak borsaların da listelemeden önce onaylanması gerektiğini belirtti.

BUSD’yi Paxos çıkarıyor

BUSD, NYDFS’nin 2018’de sabit coin vermeyi onayladığı Paxos Trust Company’nin çıkardığı ve Binance’e sağladığı bir dijital para. Bu şirketin dolar destekli PAX adında bir sabit coin’i de bulunuyor.

NYDFS’nin yeşil ışık yaktığı diğer sabit coin’ler Gemini USD ve Paxos Standard ancak Bitcoin Ethereum ve Litecoin de yine onaylanan dijital paralardan…

Binance’in kendi token’ı olan BNB token ise henüz listede değil. Şirket sözcüsü konuyla ilgili bir yorumda bulunmadı. Binance’in BNB’yi de bu listeye koyma çalışmasının olup olmadığı da bilinmiyor.

Binance borsasının ABD’deki platformu olan Binance U.S. ise New York’ta hala kullanılamıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun