Binance CEO’su: Sıradaki döngüde tüm altcoin’ler aynı kaderi yaşamayacak

Binance CEO'su Changpeng Zhao'ya göre, bir sonraki altcoin mevsiminde daha öncekilerde olduğu gibi tüm altcoin'lerin patlama yapmayacağını söyledi.

1858 0
changpeng zhao binance

Kripto para piyasasında son günlerde çarpıcı yükselişler görülüyor. Piyasa değeriyle en büyük kripto para olan Bitcoin, nispeten yatay bir seyirde devam etse de birçok altcoin, kayda değer kazançlar sağladı.

Ortaya çıkan bu tablo, “altcoin mevsimi geldi” iddialarını da beraberinde getirdi. Kripto para piyasasında artık yerleşmiş bir terim olan “altcoin mevsimi”, alternatif kripto paraların katlanarak değer kazandığı bir ortamı ifade ediyor.

Kripto para araştırma şirketi Blockfyre’ın baş teknik analisti, “Hâlâ bunun bir altcoin mevsimi olduğuna inanmayan insanlar var. Doge’ye bakın, BTC’nin baskınlık oranına bakın.” dedi ve ardından Robinhood ve TikTok’taki perakende yatırımcılara dikkat çekerek 2017 gibi yükselişlerin yolda olduğunu, ilginin giderek daha fazla artacağını ifade etti.

Sonuncu altcoin mevsimi 2017 ve 2018 yılında yaşanmıştı. O yıl Bitcoin’in baskınlık oranı yüzde 34’e kadar gerilemiş, altcoin’lerin hemen hepsi inanılması güç artışlar yaşamıştı.

Öte yandan kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao ise tüm altcoin’lerin ralli yapacağı düşüncesinin çok iyimser olduğunu düşünüyor. “Sonraki altcoin mevsiminde tüm altcoin’ler patlama yapmayacak.” diyen Zhao’ya göre, yıllardır piyasada var olup ortaya çok bir şey koyamayan projeler yerlerini daha iyilerine bırakacak. Kripto para projelerinin yüzde 95’inin böyle olduğunu savunan Zhao, yalnızca sürekli gelişimin peşinde koşanların başarıya ulaşacağını vurguladı. Binance CEO’su bu yüzde 95 rakamının internet endüstrisi ve hatta geleneksel endüstrilerde de geçerli olduğunu ekledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun