Binance CEO’sundan bir sonraki boğa için dikkat çekici açıklamalar

Hacim açısından dünyanın en büyük kripto para borsasının CEO’su olan Changpeng Zhao, Bankless’a verdiği röportajda, kripto para ve blok zinciri teknolojisinin geleceğiyle ilgili düşüncelerini paylaştı. “CZ ve Binance’in Durumu” başlıklı röportajda Zhao, kripto para ve blok zinciri teknolojisi alanındaki potansiyel “bir sonraki büyük gelişme” hakkındaki bakış açısını aktardı.

Zhao, internetten örnek vererek, kripto para ve blockchain için “sonraki büyük gelişmenin” ne olabileceğine dair bir şey söylemenin zor olduğunu belirtti. İnternet örneğinde olduğu gibi, video konferans, sosyal medya, Google gibi birçok farklı şeyin olduğunu, kripto para ve blok zinciri için de durumun benzer olduğunu ifade etti.

“Yeni kripto teknolojileriyle bir sonraki boğada farklı şeyler olabilir”

Dev borsanın CEO’su, 2017’de temelde ERC-20 token’ları olan ICO’lar olduğunu, 2020, 2021, hatta şu anda da devam eden birçok şeyin olduğunu belirtti. Artık sektörün daha büyük olduğunu ve daha fazla oyuncunun bulunduğunu söyleyen Zhao, kripto para ve blok zincirinin tek bir şeye bağlı olmadığını ifade etti. Sıradaki büyük NFT ve DeFi konularının neler olabileceğine bakılması gerektiğini belirtti.

Zhao ayrıca, kripto para için sosyal medyanın henüz icat edilmemiş olabileceğini, ödeme işlemleri gibi ivme kazanmamış ya da yavaş benimsenen bazı eski kullanım alanlarının da mevcut olduğunu dile getirdi. Konuşmasında örnek vererek “Ödemeler ilk başta en bariz kullanım durumlarından biri olmasına rağmen, hızlı gerçek zamanlı ödemeler için gereken teknolojilerin (sabit coin’ler lightning network vb.) olmaması nedeniyle bu alanda yeterince gelişme kaydedilememiştir.” dedi.

Yeni kripto teknolojileri ile birlikte bir sonraki boğa piyasasında birçok farklı hikaye veya kullanım durumunun ortaya çıkabileceğini belirten Zhao’ya göre ödemeler gibi geçmiş boğa piyasalarından önceki hikayelerin gelecekte bir yeniden canlanma yaşaması mümkün.

Kredi kartı çözümlerini işaret ederek Afrika’ya dikkat çekti

Zhao, daha hızlı blok zincirlerinin ve kripto para ile ödeme yapılmasına olanak sağlayan teknolojilerin geliştirilmesi sayesinde birçok yeni gelişme olduğunu belirtti. CEO ayrıca, işlemlerin gerçek zamanlı olarak gerçekleştiği Balance Pay, Bonus Card ve piyasadaki diğer kredi kartı çözümlerinin bu alanda önemli bir adım olduğunu ifade etti.

Binance CEO’su son olarak özellikle Afrika’da bankalara sahip olmayan ancak blok zincirine doğrudan bağlanan insanların oranının arttığını da dile getirdi.

“Bu durum, blok zinciri teknolojisinin gelişimi ve kabulü için potansiyel bir alan olabilir.” ifadelerini kullanan Zhao, hangi trendin veya kullanım durumunun ön plana çıkacağını kesin olarak bilemese de, bir sonraki boğa piyasasında bir dizi başarılı yeni girişimin, eski olanlarla birlikte sektörü şekillendireceğine inanıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl