Binance CEO’su CZ açıkladı: Borsada sorun var

Binance CEO'su CZ, ABD doları marjin işlemlerde bazı hizmetlerde sorunlar yaşandığını ve ekiplerin problemle ilgilendiklerini belirtti. CZ, kısa süre içerisinde konuyla ilgili açıklama yapacaklarını söyledi.

Mart ayında spot işlemlerde bazı sorunlar yaşayan ve bu nedenle birkaç saat işlemleri durdurmak zorunda kalan Binance borsası, bir kez daha teknik sorun yaşıyor. Açıklama borsa CEO’su CZ’den Twitter vasıtasıyla yapılırken, sorunun vadeli işlem tarafında olduğu kaydedildi.

Changpeng Zhao yaptığı açıklamada, “Vadeli ABD doları hizmetlerinde, API’yı etkileyecek bazı sorunlar yaşıyoruz. Ekiplerimiz sorunla ilgileniyor. Kısa süre içerisinde açıklama yapılacak. Anlayışınız için teşekkür ederiz. COIN marjin vadeli sözleşmeleri sorundan etkilenmedi. Sadece dolar vadeliler…” ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı üzere Binance borsası, 24 Mart günü de spot işlemlerde belirlenemyen bazı teknik sorunlar yaşamış ve spot işlemleri belli bir süre askıya almak zorunda kalmıştı. Borsa yatırma ve çekme işlemlerini de durdururken, platform birkaç saat sonra sorunu çözmüştü.

Yaşanan problemler, Bitcoin’in kısa süre içerisinde 28 bin dolardan 27.500 dolara kadar inmesine yol açmıştı. CZ’nin bu açıklamasında ise herhangi bir fiyat düşüşü yaşanmadı. Haberin yazıldığı dakikalarda Bitcoin yaklaşık 28.250 dolardan işlem görüyor.

Sorun çözüldü

Güncelleme: Sorunun açıklanmasından yaklaşık bir saat sonra ise Binance CEO’su CZ yeni bir duyuru yaptı ve problemin kaldırıldığını belirtti:

Sistemler normale geri döndü. Sorunun sebebi daha önce de yaşadığımız bazı sunucu problemleriydi. O sunucular değiştirildi. Desteğiniz için teşekkürler!

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl