Binance CEO’su Zhao: SBF tarihin en büyük dolandırıcılarından biridir

Binance borsasının CEO'su Changpeng Zhao, son günlerde FTX borsasıyla ilgili oluşturulan havaya dair bazı değerlendirmelerde bulundu. FTX borsasını onun tweet'lerinin batırmadığını, güçlü bir şirketin tweet ile çökertilemeyeceğini belirten CZ, SBF için ise ağır sözler sarf etti ve "O tarihin gördüğü en büyük dolandırıcılardan biri..." dedi.

FTX borsasının kendi token’ı olan FTT’yi satmaya başlayacağını belirtmesiyle belki de kripto para tarihinin en büyük iflaslarından birinin başrol oyuncularından biri olan Changpeng Zhao yaşanan olaylar ve yaratılan havayla ilgili düşüncelerini paylaştı.

Birçok olayın yanlış yorumlandığını belirten CZ şunları söyledi:

“FTX’i ben değil, kendileri bitirdi”

Benim kripto para sektörünün kurtarıcısı olduğum söyleniyor. Değilim ve kriptonun da kurtarılmaya ihtiyacı yok. Merkeziyetsizliğin güzelliği burada… Biz sadece onun bir parçasıyız. Şu anda sadece nakit sıkıntısı çeken bazı iyi projelere destek olmak istiyoruz. Bu hepimizin topluca çıkarına olan bir durum. FTX’i, üçüncü taraf bir şirket batırmış. Hayır, FTX hem kendisini hem de kullanıcılarını batırdı. Öldürdü. Kendi kullanıcılarının fonlarından milyarlarca dolar çaldı. Nokta.

“Yalan söylemek iyi niyet değildir”

SBF’nin aslında iyi niyetli ancak yanlış yapan bir kişi olduğu belirtiliyor. Yalan söylemek hiçbir zaman iyi niyete dahil değildir.

“Caroline’ın tweet’i benimkinden daha önemli…”

Benim attığım tweet’lerin FTX’in iflasını getirdiği konusu da doğru değil. Ancak Caroline’ın, benim 6 Kasım’daki tweet’imden 16 dakika sonra attığı tweet daha önemli olabilir. 22 dolardan FTT’yi almak istemeleriyle aslında taban fiyatlarını da açık ettiler. Unutmayın, güçlü ve sağlıklı hiçbir şirket bir tweet ile batmaz.

“SBF en büyük dolandırıcılardan biridir”

SBF, ben ve diğerleri hakkında ‘kötü insanlar’ hikayesini uydurdu. Onun bir kahraman olarak gösterildiği hikaye, çok daha önemliydi. SBF, tarihin en büyük dolandırıcılarından biridir. Ayrıca medya ve önemli liderlerle konuşmaya gelince büyük de bir manipülatördür.

SBF ve CZ’nin mücadelesi olarak gösterilen bir durum yok. Biz rakiplerimizle çok fazla ilgilenmiyoruz. Bu bizim için hem zaman hemd e para kaybı. Endüstri şu an sadece dünya nüfusunun yüzde 6’sına ulaşmışken bunlarla uğraşamayız. Birçok borsa, blok zinciri, cüzdan olsun istiyoruz. Ekosistemin içinde hepimiz birlikte yaşamalıyız.

Artık BNB’yi geliştirmeye devam etmeliyim”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. crypto fadil Cevapla

    crypto piyasasinda hersey olabilir