Binance CEO’su Zhao’nun ABD ziyareti neden duyurulmadı? Sözcüden cevap geldi

Binance CEO'su Changpeng Zhao'nun ABD'ye gidip gitmediğiyle gelen bir soruya şirket sözcüsü Patrick Hillmann cevap verdi. Hilmann ayrıca şirketin merkezinin Cayman Adaları'nda olduğunu ancak bunun kısa süre içinde değişeceği bilgisini de verdi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, dün Twitter Spaces yayınında önemli açıklamalar yaparken, bir takipçi ise yayın öncesinde tweet vasıtasıyla önemli sorular sordu. Bu sorulara cevaplar ise şirket sözcüsü Patrick Hilmann’dan geldi.

“ABD’ye gidişi açıklanmıyor, çünkü…”

Jacob Silvermann adlı kişi Guangying Chen’in şirketteki görevi, CZ’nin ABD’ye gidip gitmediği ve şirketin ana merkezinin nerede olduğu gibi sorular sordu. Sözcü Hilmann ise, CZ’nin ABD’ye gittiğini ancak Binance.com adlı kurumun yani ana şirketin CEO’su olması ve bu şirketin ABD vatandaşlarına hizmet vermemesi sebebiyle ziyaretlerin hiçbir şekilde duyurulmadığını belirtti.

“Şirket merkezi Cayman Adaları’nda ama değişecek”

Hilmann ayrıca şirket merkezinin Cayman Adaları’nda bulunduğunu ancak bu durumun da kısa süre içinde değişeceği bilgisini verdi. Guangying Chen ile ilgili soruya “O da firma kurucularından ve admin ekibini yönetiyor” diyen Hillmann, Signal uygulamasındaki borsa yöneticileri grubunda ise son Tether tartışmasından önce CZ’nin bulunmadığını söyledi.

Hatırlanacağı üzere bu Signal grubunda CZ, FTX borsasının, 250 bin dolarlık bir hamle ile USDT’nin 1 dolara olan dengesini bozmaya çalıştığını söylemiş, aynı grupta bulunan FTX’in şu an tutuklu olan CEO’su SBF ise CZ’ye cevap vererek 250 bin dolar ile bunun mümkün olamayacağını belirtmişti. İkili arasındaki bu gerginliğin Kasım ayı başında FTX’in iflasını açıklamadan hemen önce yaşandığı açıklanmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl