Binance CEO’su uyardı: Hemen güncelleyin!

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Twitter üzerinden acil bir uyarı yaptı ve Apple cihaz kullanıcılarının bir an önce 16.6.1 güncelleme versiyonunu yüklemelerini talep etti. Bu güncellemenin iMessage programına bir güvenlik yaması içerdiğini belirten Zhao, "Hemen güncelleyin. Güvende kalın" dedi.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in ünlü CEO’su Changpeng Zhao, Twitter üzerinden bir Apple uyarısı yaptı. IOS işletim sistemiyle çalışan cihazları kullanan kişilerin bir an önce 16.6.1 güncelleme versiyonunu yüklemelerini isteyen Zhao, bunun ciddi bir güvenlik açığını kapattığını belirtti.

iMessage programında yeni güncellemenin yapılmaması durumunda, mesaja tıklanmadan dâhi kullanıcının hack’lenebileceğini ifade eden CZ şu ifadeleri kullandı:

“Apple iOS/iPadOS 16.6.1 güncellemeleri iMessage programındaki güvenlik açığını kapatan bir yamaya sahiptir. Bu yama olmadan önce, kullanıcı mesaja tıklamasa dâhi, uzaktan göndrilen kod ile telefonun hack’lenmesini sağlayabilecek bir açık vardı. Özellikle Pegasus grubu bu durumu çok fazla kullanıyordu. Güncellemenizi acilen yapın. Gübende kalın”

Öte yandan son olarak Çin’de devlet kurumlarında çalışanların Apple cihazları kullanmaları da yasaklandı. Geçtiğimiz gün açıklanan kararın ardından son olarak bugün de aynı durum, yerel hükumetler ve devletin sahip olduğu şirketler bazında da genişletildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl