Binance CEO’sundan “insider trading” iddialarına yalanlama

Önde gelen kripto para borsalarından Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, XRP'de "insider trading" iddialarını yalanladı.

Malta merkezli kripto para borsası Binance, geçtiğimiz günlerde Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve EOS’un ardından XRP’de de 75 kata varan kaldıraç oranlarına sahip sürekli vadeli işlem sözleşmeleri sunmaya başladı.

Eklenen yeni sözleşmeye ilişkin duyuru, 6 Ocak’ta yapıldı. Sosyal medyada geniş yankı uyandıran açıklama, binlerce Binance takipçisi tarafından beğenildi.

Öte yandan aynı gün XRP’nin fiyatının duyurudan birkaç saat önce yükselişe geçmesi ve yüzde 15 değer kazanması akıllarda soru işareti arattı. Bu durum, Binance’te birilerinin içeriden bilgi alarak işlem yaptığı iddialarına yol açtı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan söz konusu iddialara bugün yanıt geldi. Zhao, kontratların duyuru yapılmadan önce API’ya eklendiğini ve herkesin görebildiğini belirterek yükselişi bununla ilişkilendirdi. CEO ayrıca en büyük 10 kripto paranın birçok borsada işlem gördüğünün ve likiditelerinin yüksek olduğunun altını çizdi. Zhao, yakında ilk 20 kripto paranın çoğunu Binance Futures’a ekleyeceklerini de müjdeledi.

Son olarak Binance, yarından itibaren 75 kata varan kaldıraç oranlarıyla Litecoin sürekli vadeli işlem sözleşmeleri de sunacağını duyurdu.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl