Binance CEO’su CZ uyardı: Bu tür borsa ve projelerden kaçının

Sallantıda olan FTX CEO’su Sam Bankman-Fried'in imparatorluğu resmen çöktü. FTX borsasının iflas etmesiyle binlerce yatırımcı belirsizlik içinde kaldı. FTX satın alımından vazgeçen Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Twitter hesabından kullanıcılara tavsiyelerde bulunduğu dikkat çekici bir paylaşım yaptı.

changpeng zhao binance

Sektör oyuncuları, FTX’in iflas başvurusunun yayılma etkilerine zihinsel olarak kendilerini hazırlıyorlar. Galaxy Digital, Solana, Voyager, Tezos ve FTX C Serisi yatırımcıları çöküşten olumsuz etkilenen kuruluşlardan bazıları.

Lider kripto para borsası Binance önceki gün FTX satın alımından vazgeçerken, “Son birkaç yıldır kripto ekosisteminin daha dirençli hale geldiğini gördük ve zaman içinde kullanıcı fonlarını kötüye kullanan aykırı değerlerin serbest piyasa tarafından ayıklanacağına inanıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

‘Kaçının’ dediği borsa ve projelerin niteliklerini sıraladı

Fazlasıyla etkilenen piyasada Binance CEO’su Changpeng Zhao, önemli bir tavsiye verdi. Zhao, Twitter hesabından yaptığı açıklamada,

“FTX bir yana dursun;

  • kârlı olmayan,
  • kendi token’larını satarak yaşamını sürdüren,
  • token’larınızı kilitlemek için yüksek teşvikler veren,
  • büyük bir toplam arza, ancak sadece küçük bir dolaşım arzına sahip olan,
  • kredilere bulaşmış

şirketler, borsalar ya da projelerden kaçının. SAFU (Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu) ‘da kalın.” ifadelerini kullandı.

Binance Haberleri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl