Binance CEO’su Changpeng Zhao mahkemeye çağrıldı

ABD’de bölge mahkemesi, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kayıt dışı menkul kıymet işlemleri iddiasıyla borsaya resmen dava açmasından sadece iki gün sonra, Binance CEO’su Changpeng Zhao için bir celpname yayımladı.

Zhao’nun davada adı geçen diğer taraflarla birlikte, bir ABD Bölge Mahkemesi’nin çağrısına yanıt vermesi gerektiği belirtildi.

Binance CEO’sunun cevap vermek için 21 günü var

Binance ve CEO’su, tebligat yapıldıktan sonra 21 gün içinde yanıt vermek zorunda olacaklar. Belgede “Eğer yanıt vermezseniz, şikâyette talep edilen hukuki çözüm doğrultusunda sizin aleyhinize varsayılan bir hüküm verilecektir.” şeklinde bir ifade bulunuyor. Bu ifade, davalının dava dilekçesine belirlenen süre içinde yanıt vermemesi durumunda, davacının talep ettiği sonuç doğrultusunda hüküm verileceğini belirtiyor.

Öte yandan davanın avukatlarının adları ve adresleri belgenin alt kısmında verildi. Burada, “Davalının yanıtını bu kişilere iletmesi gerekmektedir.” dendi. Ayrıca Zhao’nun adresinin de açık şekilde Malta’da olduğu görüldü. Ancak CZ’nin orada yaşayıp yaşamadığı bilinmiyor.

“Bizzat gitmeme gerek yok”

Konuyla ilgili Twitter’dan bir açıklama yapan Zhao, bizzat gitmeye gerek olmadığını ifade etti. Zhao, “Bunun hukuksal sürecin bir parçası olduğu söylendi. Yeni bir şey yok. Ayrıca şahsen orada bulunmak zorunda olmayacağımı da söylediler. FUD’a gerek yok.” ifadelerini kullandı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl