Binance CEO’su Zhao: 46 BTC’yi yanlış adrese yolladım

Binance borsasının kurucularından olan ve CEO'su konumundaki Changpeng Zhao, kripto para piyasalarındaki tecrübesiz dönemlerinde başından geçen ilginç bir olayı anlattı. 46 Bitcoin'i yanlış adrese gönderdiğini belirten Zhao, BTC'leri bir sene sonra aklına gelen bir çözüm sayesinde geri aldığını söyledi.

Binance’in artık tüm dünya tarafından bilinen CEO’su Changpeng Zhao, Twitter’da kendisine sorulan bir soruya, başından geçen bir hikayeyi anlatarak cevap verdi. Türk bir kripto para yatırımcısının sorduğu, “Bitcoin’lerinizi başka adreslere gönderdiğiniz zamanda yaşadığınız stresin yerini hiçbir şey alamaz. Sizin bununla ilgili bir hikayeniz var mı?” sorusunu yanıtlayan CZ, 46 Bitcoin’i yanlış adrese gönderdiği 2014 yılındaki bu hikayesini anlattı.

“O dönem 40 bin dolar benim için çok fazlaydı”

Bitcoin’leri gönderdiği yanlış adresten sonra, bu miktarı kafasından sildiğini dile getiren Zhao şunları yazdı:

“Bu gerçek bir hikayedir. 2014 yılında 46 BTC’yi yanlış adrese gönderdim. O zaman bu BTC’lerin değeri 40 bin dolardı ve bu para benim için çok fazlaydı. Gönderdiğim adres, Bitcoin adresiyle aynı formatı kullanan başka bir coin’in borsadaki yatırma adresiydi. Tabii ki bu adresin, Bitcoin blok zincirindeki anahtar kelimelerine kimse sahip olmadığı için kaybettiğimi düşündüm.

Kafamda bu parayı tamamen sildim. Olaydan bir sene sonra ise, normal bir günde, durup dururken aklıma bir fikir geldi. Adres formatının aynı olması durumunda, bu coin için kullanılan anahtar kelimelerin, bir Bitcoin cüzdanı için de işe yarayabileceğini fark ettim. Borsaya tüm detaylarıyla sorunumu yazdım. (Bu borsa MtGOX değil) Yaklaşık 1 haftalık sessizlik oldu ancak en sonunda 46 Bitcoin’imi geri aldım.

2015 yılında geri aldığımda 46 BTC’nin değeri 9 bin dolara düşmüştü ama ben milyon dolar kazanmış kadar mutlu olmuştum. Tesadüfe bakın ki bugün… hahah”

Dünyanın en zenginlerinden

Binance CEO’su Zhao’nun net servetinin yaklaşık 20 milyar dolar olduğu belirtiliyor ancak varlığının neredeyse tamamının kripto paralarda olduğunu düşündüğümüzde bu rakam sert şekilde aşağı da yukarı da gidebilir. Sadece birkaç ay önce ise CZ’nin net servetinin 100 milyar doların üzerinde olduğu açıklanmıştı. Bu servet ile Zhao, dünyanın en zengin işadamları arasındaki yerini de almıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl