Binance CEO’su Zhao: Bu bir galibiyet değil

FTX borsasını satın alma girişimiyle kripto para piyasasındaki gücünü net şekilde gösteren Binance'te şirket CEO'su Changpeng Zhao, çalışanlara gönderdiği bir notta yaşananların kendileri için bir galibiyet olmadığını ve kısa süre öncesine kadar FTX'i almak gibi bir planları da bulunmadığını dile getirdi.

Dünyanın en büyük borsası olarak bilinen Binance gücünü bu hafta yaşanan FTX-Alameda olaylarıyla bir kez daha gösterirken, CEO ve kurucu CZ’den de şirket çalışanlarına bir not geçildi.

“FTX’i alma planımız yoktu”

İngiliz medyasından Financial Times’ın gördüğünü belirttiği notta CZ, yaşanan olayların kripto para piyasasında ciddi bir güven kaybı oluşturduğunu ve borsa olarak FTX’i alma gibi bir planları olmadığını söyledi:

“Regülatörler artık bizi daha yakından izleyecekler. Bizlerden şüphe duyacaklar. Dünyada lisans almak kripto para sektörü için zorlaşacak. Tüm yaşananlar ciddi bir güven kaybı oluşmasına neden oldu. Bizim aslında FTX’i satın almak gibi bir plânımız yoktu”

“Benimle konuşmak istediğini duyunca şaşırdım”

Yaşanan olaylar hakkında detay da veren Zhao, SBF’nin kendisini aradığını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“SBF beni aradı. Hala 24 saat bile olmadı. O aramadan önce FTX’teki durumla ilgili hiçbir bilgim yoktu. Bizim gelirlerimiz üzerinden onlarınkini tahmin etmeye çalışıyordum ama bu tutarlı bir tahmin değildi. Benimle konuşmak istediğini söylediğinde şaşırdım. İlk anda ‘Bir OTC anlaşması yapmak isteyecek’ diye düşündüm ama bugün işte bu durumdayız”

“FTT satışının durdurulması emrini verdim”

SBF ile konuşmasının ardından FTT token satışının durdurulması emrini verdiğini belirten Zhao şunları söyledi:

“FTX’i alım çalışması konusunda araştırmalar sürüyor. FTT satışlarının durdurulması emrini verdim. Artık şeffaflığımızı artırmamız lazım. Bu alana çok şey gelecek. Çok işimiz var. Fiyatların ne kadar değişken olduğunu söylememe gerek bile yok. İnsanlar bizim en büyük olduğumuzu düşünüyor ve bu yüzden bize daha çok saldıracaklar”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Kripto Yanıtla

    büyükler oynuyor küçükler izliyor işte bakalım sonumuz ne olacak