Binance CEO’su Zhao: Bu yıl alımlar için 1 milyar $ harcayabiliriz

Hisse senetleri ve kripto para piyasalarındaki düşük fiyatlar büyük şirketlerin iştahını kabartırken, dünyanın en büyük kripto para borsası olarak görülen Binance'in CEO'su Changpeng Zhao'dan da önemli bir açıklama geldi. CZ, Binance'in büyüme stratejisi çerçevesinde 1 milyar dolarlık alım anlaşmaları yapabileceklerini belirtti. CZ ayrıca kripto faiz platformlarını neden almak istemedşklerine de açıklık getirdi.

Binance borsası, tüm dünyada yaşanan ekonomik krizi bir fırsat olarak görüyor. Dün borsanın Asya sorumlusunun, şirket alımları yapmak istediklerini söylemesinin ardından bugün de CEO Zhao’dan benzer bir açıklama geldi.

“İnsanların kullandığı, içi dolu ürünlere sahip şirketler istiyoruz”

Şirket alımları için bu sene 1 milyar dolar harcayabileceklerini dile getiren Zhao, son dönemde iflas eden kripto kredi ve faiz platformlarını neden almak istemediklerini şu şekilde açıkladı:

“Geçtiğimiz aylarda kripto borç verme platformlarını inceledik ve gördük ki, aslında çoğu bir kullanıcının parasını alıp diğerine veriyor. Başka hiçbir şey yok. Bu altı dolu olan somut bir ürün yaratmıyor. Biz o şirketi alırsak neyi almış olacağız? İçi dolu, somut ürünler yaratan şirketler almamız lazım”

325 milyon dolar harcadılar

Binance bu sene 67 projeye 325 milyon dolarlık yatırım yaptı. Şirketin 200 milyon dolarlık Forbes ve 500 milyon dolarlık Twitter yatırımları ise henüz sona ermedi.

SBF’den de benzer açıklama gelmişti

Binance’in aksine birçok batan ya da iflasın eşiğinde olan kripto kredi firmasını almak için çaba sarf eden FTX borsası ve trade şirketi Alameda kurucusu Sam Bnakman-Fried de son dönemde bu konularda birçok kez açıklamalarda bulundu. SBF son olarak Eylül ayında, “Şirket alımları için 1 milyar dolar daha fazla paraları bulunduğunu belirtmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl