Binance CEO’su Zhao: Halk arz ve yeni CEO istiyoruz

Son dönemde regülasyonlarla başı dertte olan Binance borsasının CEO'su Changpeng Zhao, şirketin ABD'deki kolu olan Binance.US'in halka arz plânları olduğunu belirtti. Regülasyonlar konusunda kurumlarla daha iyi iletişim kurmak istediklerini belirten "CZ" ayrıca yeni bir CEO aradıklarının da bilgisini verdi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Tayland’ın en büyük ticaret bankası olan Siam’ın girişim kolu olan SCB 10X’in düzenlediği “Redefine Tomorrow” adlı sanal etkinlikte konuştu. CZ, şunları söyledi:

“ABD’deki ortağımız [Binance US], muhtemel bir halka arz için araştırma içinde… Bunu istiyoruz ancak kesin bir karar şu anda yok.”

Hatırlanacağı üzere bu sene Nisan ayında ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase Nasdaq’ta listelenmiş ve Bitcoin fiyatı bu haberle birlikte 64 bin dolar seviyesine gelmişti. Ülkenin diğer ünlü borsaları olan Kraken, Gemini ile USDC ihraççısı şirket olan Circle’ın da halka arz olmak istediği biliniyor.

“Regülatörlerin istediği yapıyı kuruyoruz”

Zhao ayrıca Binance’in bir halka arza gitmeden önce şirket yapısını değiştirmesi gerektiğini çünkü çoğu regülatörün bir genel merkez, bir ofis ya da bir tüzel kişilik görmek istediğini söyledi:

“Biz bu yapıları kuruyoruz. Sistemi kurduktan sonra halka arzı daha da kolaylaştırabilirsiniz. Yani bu olmayacak bir şey değil. Ancak şu anda tabii ki bu konu için erken bir aşamadayız”

“Teknolojiden finansal hizmetler şirketine dönmeliyiz”

Kripto evreninin şu anda yoğun biçimde regüle edilmeye başladığını belirten CZ, kendilerinin de artık bir değişim içine girmesi gerektiğini belirtti:

“Evren şu anda, göreceli de olsa, aşırı bir regülasyon içinde… Bu yüzde kesinlikle artık bir teknoloji startup’ından bir finansal hizmetler şirketine dönüşmeliyiz. Kripto paralar şu anda daha çok finansal varlık tipi olarak görülüyor. Biz e böyle davranmalıyız ve şirketimizi de o şekilde yönetmeliyiz.”

“Yeni CEO arıyoruz”

Şirket üzerinde regülasyon kontrolünün artmasıyla birlikte çalışmalarını hızlandırdıklarını belirten Binance CEO’su, şirket için yeni bir CEO aradıklarının da bilgisini verdi:

“Yeni bir Binance CEO’su arıyoruz. Regülasyon konusunda güçlü bir geçmişe sahip olmasını umuyorum. Zaten bu konularda geçmişe sahip olan birçok kişiyi işe aldık. Eski regülatörleri bünyemize kattık. Şimdi de regülasyon kurumlarıyla olan bağlantı ve iletişimimizi güçlendirmek istiyoruz”

Zhao geçen sene verdiği bir demeçte de CEO’luktan 2 ilâ 5 yıl içinde ayrılmayı düşündüğünü belirtmiş ve bu durumda BNB ile Binance Chain ekosistemi üzerinde çalışacağını söylemişti. Son açıklamalar ise onun bu kararını daha erken bir zamana alabileceğini gösteriyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl