Binance CEO’su Zhao: Twitter yönetim kuruluna girebilirim

Elon Musk'a Twitter'ı alma konusunda aylar önce 500 milyon dolarlık destek taahhüdünde bulunan ve bu desteğin arkasında duran Binance CEO'su Changpeng Zhao, kendisinin böyle bir isteği olmamasına rağmen, talep edilmesi durumunda Twitter yönetim kuruluna girebileceğini belirtti.

Elon Musk’ın Twitter’ı satn alması dünyanın en çok konuşulan konularından biri olmaya devam ederken, Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan da önemli açıklamalar geldi.

“Musk birçok kişiyi kovacak”

Portekiz’in başkenti Lizbon’da katıldığı bir teknoloji konferansında konuşan CZ, Elon Musk’ın kendisinden talep etmesi durumunda yönetim kuruluna girebileceğini söyledi:

“Musk’ın kripto paraları platforma entegre etmekten şu an için çok daha önemli sorunları var. Önce onları halledecektir. Birçok şey değişecek. Çok fazla kişiyi kovacaktır. Binance şu an için Twitter’da küçük yatırımcı konumunda ancak Musk benden yönetim kuruluna girmemi talep ederse, muhtemelen buna olumlu karşılık veririm. Çok istediğim için değil ama ona yardımcı olmak adına kabul edebilirim”

Destek sözüne sadık kaldı

Bilindiği üzere CZ aylar önce Musk alım plânı yaptığı dönemde, 500 milyon dolarlık yatırım taahhüdünde bulunmuştu. Binance, tüm karmaşık alım sürecine rağmen sözünün arkasında durdu. Twitter’ın diğer hissedarları arasında ayrıca Katar Varlık Fonu, Sequoia Capital ve Fidelity gibi devler de bulunuyor. Suudi prensi Suudi Prens Velid bin Talal da hala yatırımcılar arasındaki yerini koruyor.

NFT’lerle ilgili adımlar atılmaya başlanmıştı

Twitter, önemli bir seviyede olmasa da blok zinciri konusunda önemli adımlar atmaya başlamıştı. Sosyal medya devi, bazı Twitter kullanıcılarının platformda profil fotoğrafı olarak NFT’leri kullanmasına izin veriyor. NFT Tweet Tiles adlı bir pilot program da, Magic Eden, Rarible, ve Dapper Labs gibi platformlardan NFT’lerin direkt olarak satın alınmasına imkan sağlıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl