Binance CEO’su Zhao uyardı: Kişisel bilgiler dark web’e sızdı, satışa çıkarıldı

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Twitter hesabından ismini vermek istemediği bir ülkede vatandaşların 1 milyar kadar ikametgah bilgisiyle bazı diğer kayıtlarının dışarı sızdığını ve dark web' de satışa çıkarıldığını belirtti. "CZ" tüm platformların bu anlamdaki güvenlik doğrulamalarını geliştirmeleri gerektiğini söyledi.

Son dönemde birçok kripto para odaklı çalışan platform finansal krize girerken, dünyanın en büyük borsası olarak görülen Binance ise, sorunsuz şekilde çalışmalarına devam ediyor. Borsanın çalışkan ve işine bağlı CEO’su Changpeng Zhao ise yine takdir toplayacak bir harekette bulundu ve Twitter hesabından çok önemli bir uyarı yaptı.

“Bir Asya ülkesi…”

Zhao, ismini vermek istemediği ancak Asya’da olduğunu belirttiği bir ülkede, vatandaşların 1 milyar kadar kişisel bilgisinin, devlet dairelerindeki bir güvenlik boşluğundan ötürü sızdığını ve bu bilgilerin dark web’de satışa çıkarıldığını belirtti:

“Sanal tehdit konusunda çalışan ekibmiz bir Asya ülkesindeki vatandaşların; içinde isim, adres, kimlik bilgileri, polis ve hastane kayıtlarının da olduğu 1 milyar kadar bilgisinin dark web’de satışa çıkarıldığını tespit etti. Muhtemelen bir devlet dairesindeki açıktan dolayı bu bilgiler dışarı sızdı. Bu durum, hacker’ların saptanması, yine hacker sızıntılarının önlenmesi konusunda alınacak tedbirler, mobil telefon numaraları ve hesap ele geçirilmeleri konusunda etkileri olacaktır. Tüm platformların güvenlik önlemlerini iyileştirmeleri gerekiyor. Binance bu durumdan etkilenmesi muhtemel olan kullanıcılar için doğrulama seviyesini artırdı”

Öte yandan CZ’ye, bazı merkezi borsaların kullanıcılarından, “işlem yapmama” ücreti alacakları iddiası da soruldu. Bu soruya gülerek karşılık veren CZ, hiçbir fikri olmadığını söyledi ve Binance’in böyle bir uygulama plânı olmadığını belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl