Binance CEO’su Zhao’dan “BNB ve BUSD’lerle tutuklandı” iddiasına tepki

Çin medyasında bugün Binance CEO'su Changpeng Zhao'nun tutuklandığına yönelik haberlerin çıkmasına Zhao'dan Twitter'da tepki geldi. Metinlerin yazılış biçimlerinin dâhi yalan haber olduklarını net şekilde gösterdiğini belirten CZ, BNB fiyatında yaşanan kısa vadeli düşüşü de buna bağladı.

Kripto paraların geçen seneden bu yana neredeyse tamamen yasaklandığı Çin’de bugün Binance CEO’su Changpeng Zhao ile ilgili “FBI baskınında tutuklandı” haberleri yer aldı. CZ olarak da bilinen ünlü CEO, bu haberlere Twitter hesabından yazdığı bir “flood” ile cevap verdi ve tepki gösterdi.

“BNB ve BUSD iddiası komik”

Çin’de 163 haberi sitesinde bu tür haberlerin yayımlandığını ve insanların da bu haberlerin doğruluğuna inanarak satışlar yaptıklarını belirten başarılı CEO şu ifadeleri kullandı:

“Bugün benimle ilgili yaratılan FUD, 163 büyük haber sitesinde yer aldı. Yazılan haberlerde, ‘Binance’in kurucusu Changpeng Zhao FBI baskınında evinin bodrum katında, BNB ve BUSD’lerle dolu bir odada tutuklandı’ yazıyor. ‘BNB dolu oda’ yazarak açıkça yalan olduğu belli olan bu haber, diğer sitelerin de kullanmasıyla 163 adet sitede yer aldı. Haberler daha sonra sosyal medya hesapları tarafından da yayıldı. BNB fiyatı bu haberlerin ardından 310 dolardan 301 dolara düştü. Sonra ise yeniden eski fiyatına döndü. Şimdi baktığımda ise orijinal haberin kaldırıldığını görüyorum. Ancak haberin kopyaları diğer sitelerde duruyor”

Binance CEO’su 3 yıl önce de ABD merkezli bir site olan The Block’un da benzer bir haber yaptığını ve evinin baskına uğradığının yazıldığını söyleyip o dönem de BNB fiyatının 24 dolardan 18 dolara düştüğünü söyledi. CZ, “Daha sonra The Block başlığı ‘baskına uğradı’dan polisler evi ziyaret etti’ye çevirdiler” detayıyla da ilginç bir noktaya değindi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl