Binance CEO’su Zhao’dan Singapur ve Ukrayna açıklaması

Dünyanın en büyük borsası olarak gösterilen ve birden fazla kıtada regülasyon çemberi içinde bulunan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, regülasyonlara uyma konusunda kararlı olduklarını bir kez daha vurguladı. "CZ" olarak da bilinen yönetici, Ukrayna devletine de danışmanlık verdiklerini belirtti.

İngiltere’den Tayland’a, Singapur’dan Cayman Adaları’na kadar birçok ülkede regülasyon kurumlarının baskısı altındaki Binance borsasının CEO’su Changpeng Zhao, CNBC’ye açıklamalarda bulundu ve regülasyonlar konusundaki kararlılıklarını bir kez daha gösterdi.

Singapur’un Binance.com hakkındaki uyarı kararını değerlendiren CZ, bu ülkede herhangi bir sorun yaşamadılarını belirtti. Ukrayna devleti ile birçok çalışmalarının da olduğunu belirten CZ’nin açıklamaları şu şekilde:

“Singapur’da lisans alma sürecindeyiz”

Bizim iki ayrı kurumumuz var. Binance.com, global kurumumuz ve Singapur’daki müşterilere hizmet vermiyor. Hiçbir zaman da vermedi. Binance Singapur ise özel olarak Singapurlu kullanıcılara hizmet veriyor. Şu anda da lisans alma sürecinden geçiyor.

“KYC adımı regülatörlerin takdirini topladı”

Şu anda tüm dünyada regülasyon kurumları kripto üzerinde dikkat kesilmiş durumdalar. Biz de küresel çapta en büyük oyuncu olduğumuz için tabii ki bize bakıyorlar. Bu yüzden biz de bazı adımlar attık. Örnek olarak tüm kurum ve hizmetlerimizde tam KYC uygulamasını başlattık. Eğer bizim uygulamalarımızdan yararlanmak istiyorsanız KYC yapmak zorundasınız ve bu adım dünyadaki tüm regülatörlerden de takdir aldı.

“PR anlamında kötü olsa da yol gösteriyor”

Başka bir örnek vermem gerekirse, Birleşik Krallık, İtalya ve Almanya gibi ülkelerde vadeli işlemleri kaldırdık. Şu anda daha da ileri gidecek bazı planlarımız var. Açıkçası bu yaşananlar belki halkla ilişkiler ve iletişim açısından kötü olsa da, bizim regülasyon uygulamalarımızı yönlendirmesi açısından da iyi.

“Ukrayna’ya danışmanlık veriyoruz”

Şu anda ayrıca Ukrayna devletiyle de, kripto para yasası konusunda çalışmalarımız var ve onlara danışmanlık hizmeti veriyoruz. Çok fazla şey yapıyoruz. Hepsini sabaha kadar anlatabilirim.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl