Binance CEO’su Zhao’dan uyarı: O linke sakın tıklamayın

Kripto para evreninden bankacılık sektörüne kadar son yıllarda karşımıza çıkan sahte link dolandırıcılıklarıyla ilgili Binance CEO'su Changpeng Zhao'dan uyarı geldi. Twitter hesabından, gelen sahte SMS'lerle ilgili kullanıcıları uyaran CZ, "Büyük bir kimlik avı dolandırıcılığı mevcut. Dikkatli olun" dedi.

Dünyanın en büyük borsası olarak kabul edilen Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, son dönemde birçok kullanıcının telefonlarına, içinde Binance ile ilgisi olmayan sahte link’li SMS’ler gönderildiğini belirtti.

“Bilgilerinizi çalmak için…”

Kullanıcıları bu tür SMS mesajlarına karşı dikkatli olmaya çağıran CEO, kişisel Twitter hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda büyük bir kimlik avı dolandırıcılığı mevcut. Kullanıcılara, hesaplarından çekim yapıldığı yönünde mesajlar gidiyor ve onlara çekimi durdurmaları için bir link veriliyor. Bu linke tıkladığınızda sizlerin kişisel bilgilerinizi çalacak bir sisteme giriyorsunuz. SMS’lerden gelen link’lere asla tıklamayın! Her zaman yanında onay işareti olan Binance’in web site adresini kullanın. Güvende kalın”

Binance’den diğer borsalara üstü kapalı mesaj

Hatırlanacağı üzere 2 Şubat günü de Binance borsası Twitter hesabından, Miami Heat’in ünlü oyuncusu Jimmy Butler’ın kripto paralarla ilgili konuştuğu bir video yayınlamıştı. Videoda Butler, “13 Şubat’ta herkes size kripto para almanızı söyleyecek ama siz kendinize güvenin ve kendi araştırmanızı kendiniz yapın” demişti.

13 Şubat tarihinde ABD’nin en büyük spor organizasyonlarından biri olan Super Bowl maçı oynanacak ve özellikle kripto para şirketlerinin çok ciddi ödemeler yaparak bu akşam için reklamlar verdikleri belirtiliyor. İşte Binance de, yatırımcılara üstü kapalı mesaj vererek, reklamlarda söylenenlere çok fazla inanmamaları gerektiğini öğütlüyor.

Super Bowl’a, FTX ve Crypto.com gibi büyük borsaların milyonlarca dolar ödeyerek reklamlar verdikleri belirtiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl