Binance CEO’su Zhao: Bekleyin, artık proaktif olacağız

Binance borsasının CEO'su Changpeng Zhao'dan regülasyonlar konusunda yeni açıklama geldi. Twitter'da yazan Zhao, "Artık reaktif değil, proaktif olacağız. Bekleyin" dedi. Bu tweet'ten kısa süre sonra ise borsanın Hong Kong'lu kullanıcılara yönelik vadeli işlem kısıtılaması geldi.

İngiltere’den İtalya’da Tayland’dan Cayman Adaları’na kadar birçok ülkede ve kıtada üst üste regülasyon kurumlarının baskısıyla karşılaşan Binance, şu ana kadar yaşananlardan başarıyla çıkmayı başardı.

CZ regülasyonlara karşı değil

Binance CEO’su Changpeng Zhao sürekli olarak regülasyonlara karşı olmadıklarını ve her ülkede, o bölgenin kanunlarına hakim olan yöneticileri şirketin başına geçirmeyi hedeflediklerini açıklamıştı. Zhao aynı zamanda kendi yerine de, hukuk kurallarına çok daha hakim bir CEO aradığını belirtmişti.

“Bekleyin, artık proaktif olacağız”

Ünlü CEO, regülasyonlar konusunda ne kadar hırslı olduğunu birkez daha gösterdi ve yaklaşık bir saat önce attığı tweet’le bu konuda artık daha proaktif yani ileriye dönük davranacaklarını söyledi:

“Binance artık uyumluluk konusunda reaktif olmayacak. Proaktif olacak. Bekleyin”

Hong Kong müşterilerine vadeli işlem engeli

CZ’nin tweet’inden kısa süre sonra ise Binance borsası Hong Kong’lu yeni müşterilerinin vadeli işlem hesabı açamayacaklarını açıkladı.

Açıklamada ayrıca şu anki müşteriler için de zamanla bu özelliğin kısıtlanacağı ve kaldırılacağı belirtildi.

CZ de attığı tweet’le, “Benim proaktif önlemlerimden biri de buydu. Binance kripto uyumluluğuna tüm dünyada yardımcı olmak için her adımı atıyor” dedi.

Geçtiğimiz günlerde KYC’siz hesaplar için fon çekim limitini 2 BTC’den 0.06 BTC’ye düşüren borsa, Hollanda, Almanya ve İtalya’da vadeli işlem ve türev ürünlerini de kaldırmıştı. Binance, bu ürünleri kademeli olarak tüm Avrupa bölgesinde de kaldıracağını açıklamıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl