Binance CEO’su Zhao’nun Elon Musk’a Twitter desteği devam ediyor

Dünyanın en büyük borsası olarak görülen Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, Elon Musk'ın Twitter'ı satın alması konusunda taahhüt ettiği 500 milyon dolarlık desteğin arkasında olduğunu söyledi. ABD medyasından Bloomberg ise Washington'un bu konuya endişeli ve temkinli yaklaştığını yazarak alım sürecine bambaşka bir boyut kazandırdı.

Twitter’ı alım süreci tam bir karmaşaya dönen ancak en sonunda ilk verdiği teklifi yeniden sunan Elon Musk’ın Cuma günü anlaşmayı bitireceği belirtilirken, Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan da destek geldi.

Zhao Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da katıldığı bir konferansta sorulan “Musk’ın Twitter’ı alım sürecinde taahhüt ettiğiniz 500 milyon dolarlık desteğin arkaasında mısınız?” sorusuna kısa bir cevap verdi ve “Evet, sanırım” dedi.

Washington’dan engel çıkabilir

Musk’ın, Twitter’ı alım sürecine finansman sağlayacak olan bankaların yöneticileriyle yaptığı toplantıda Cuma günü alım sürecini tamamlayacağını söylediği iddia edilirken, Biden yönetiminin ise bu konuda soru işaretleri olduğu belirtiliyor.

Washington’un, Twitter’ın alım sürecinde Musk’a destek olan ve ABD’li olmayan şirketler konusunda çekinceleri olduğu ifade ediliyor. Bloomberg’in iddiasına göre bu kişi ve kurumların içinde Binance CEO’su Zhao, Twitter’ın hissedarlarından Suudi prens Elvelid bin Talal ve Katar Devlet Fonu’nun bulunması ABD’li yetkililerin bu noktaya yoğunlaşmasına sebep oluyor. Haberde ayrıca bazı devlet yetkililerinin bu konuda endişe duydukları da belirtildi.

Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla beraber çalışanların %75’lik kısmını işten çıkarmak istediği de iddia ediliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl