Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bloomberg: Binance, CFTC tarafından inceleme altında

Kripto para borsası Binance’in ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) tarafından ABD’li yatırımcıların platformda işlem yapmasına izin verilip verilmediği konusunda soruşturulduğu bildirildi.

Bloomberg’ün soruşturmanın gizliliğinden ötürü isminin açıklanmamasını isteyen kaynaklara dayandırdığı haberine göre CFTC, Binance’in devlet kurumunun gözetimi altında değilken ABD’lilerin kripto türev ürünleri alıp satmasına izin verip vermediğini inceliyor.

Gelişmenin ardından Binance’in kendi kripto parası BNB başta olmak üzere Bitcoin ve diğer kripto paralarda düşüşler gözlendi. BNB, haberin ardından yüzde 10’un üzerinde değer kaybetti.

Binance, geçen yıl ABD’lilerin ana platform olan Binance.com’a girişlerini engellemişti. Şirket, ABD için Binance US adında regüle bir platformu devreye almıştı.

Haberin ardından kişisel Twitter hesabında bir gönderi paylaşan Binance CEO’su Changpeng Zhao, gelişmeler için “FUD” nitelemesini yaptı (FUD nedir?). Binance tarafından yapılan ilk açıklamada, “Binance.com ABD’li kullanıcılara hizmet vermiyor. ABD’lilere hizmet sağlayan Binance US’te türev ürün yoktur.” denildi ve Binance’in herhangi bir kanuna aykırı uygulama ile suçlanmadığı vurgulandı.

Bu arada dün ABD’nin eski Çin büyükelçisi Max Baucus’un politika ve regülasyon konularında rehberlik sağlaması ve regülatörlerle ilişkiler için Binance’e katıldığı duyurulmuştu.

Öte yandan CFTC, 2019 yılında da BitMEX’e karşı bir soruşturma başlatmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl