SEC, BNB’yi ve Binance Chain’i izleme listesine alıyor

SEC, Binance Chain işlemlerini izleyebilmek için Blockchain analiz şirketi CipherTrace ile anlaşma sağlama yolunda.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance Chain’de gerçekleşen işlemleri izlemek üzere Blockchain analiz şirketi CipherTrace ile anlaşma sağlamayı planlıyor.

Kaliforniya merkezli CipherTrace şirketi, şu anda Binance Chain’deki işlemleri takip edebilen tek Blockchain analiz şirketi. SEC tarafından yayınlanan resmi belgede, “CipherTrace ürünleri, BNB’yi ve Binance ağındaki tüm token’ları destekleyen bilinen tek Blockchain adli bilişim ve risk istihbaratı aracıdır.” ifadeleri yer aldı.

CipherTrace, 2019 yılının Kasım ayında borsanın yaklaşık 3 milyar dolarlık piyasa değeri bulunan kripto parası BNB’nin yanı sıra 189 diğer token’ın yer aldığı Binance Chain’e kara para aklamayı önlemeye yönelik izleme araçları kazandırmak için Binance ile ortaklık kurmuştu.

SEC, CipherTrace ile dört yıllık bir opsiyon dönemi ile beraber başlangıçta bir yıllık anlaşma yapacak. Sözleşmenin toplam değeri henüz belirlenmedi.

Konuyla ilgili The Block’a konuşan bir Binance yetkilisi, “Binance Chain, Binance ile topluluktan katılımcıların başlattığı ve topluluk güdümlü bir yazılım sistemidir ve tüm işlemler halka açıktır.” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl