Kripto para endüstrisi Binance’in net galibiyetini kabul etti

Kripto para piyasaları tarihe geçecek olaylara tanıklık etmeye devam ederken, endüstrinin önemli oyuncuları da, anlaşmadan çekilmiş olsa da Binance'in FTX karşısında kazandığı zaferi açık şekilde dile getirmeye başladılar.

Binance CEO’su Changpeng Zhao FTX anlaşmasından çekilerek SBF’nin borsasını bilinmezliğe doğru iterken sektör oyuncularının da takdirini kazanan bir isim olduğunu gösterdi.

Birçok kripto para endüstrisi şirket yöneticisi CZ’nin ve Binance’in gücünün bir kez daha kanıtlandığını belirttiler.

“Binance’e gidecekler”

Hong Kong merkezli küresel dijital varlık platformu Amber’in satış yöneticisi Justin D’Anethan, Binance’in tüm bu savaştan galip çıkan tek taraf olduğunu söyledi:

“Bu mücadelenin tek bir kazananı var o da Binance. Şimdi ise diğer borsalarda kendisini güvensiz hissedenler daha büyük ve güçlü borsalara doğru geçiş yapacaklar ve Binance de kesinlikle bunlardan biri olacak. Bu anlamda kesinlikle gelişmeye devam ediyorlar. Onlar için olumsuz bir gidişat görmüyorum. CZ FTX ve Alameda’nın yok olmasına izin verecek gibi gözüküyor. Aslında bu durum tüm kripto alanı için kötü oldu”

“Ya yok olacaklardı ya da Binance’e geçeceklerdi”

Avustralyalı blok zinciri geliştirme şirketi Labrys Group Pty’nin kurucusu ve CEO’su olan Lachlan Feeney de benzer ifadeler kullandı:

“Bu işten kârlı çıkan tek taraf Binance oldu. FTX’i alsın ya da almasın, fark etmez. FTX ya yok olacaktı ya da Binance tarafından satın alınacaktı. Ama her iki türlü de piyasa payı biri tarafından alınacaktı. Satın alma gerçekleşseydi tabii ki daha iyi olurdu. En azından içeride fonları kalmış müşteriler için… Şimdi bu müşteriler fonlarını hiçbir zaman kurtaramayabilir de ama Binance çalışmaya devam edecek. FTX2in piyasa payını da kendine çekmiş olacak”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Bilal Yanıtla

    Her şey çok ani oluyor. Kesinlikle piyasanın bir regulasyona ihtiyacı var ve ya bir gücün olmaya