Binance’ten net çıkışlar 1.8 milyar doları buldu: BNB’de yüzde 10 düşüş!

Reuters haber ajansının dün yaptığı Binance haberinin ardından borsadan çıkışlarda ciddi artışlar görüldü. Net çıkış değeri 1.8 milyar doları da aşarken, BNB'deki düşüş de yüzde 10'a dayandı. Justin Sun'ın gece saatlerinde Binance'ten 50 milyon dolar çekmesi dikkat çekerken, Sun daha sonra borsaya 100 milyon dolar ekledi.

LUNA ve FTX başta olmak üzere birçok kripto şirketinin iflası, yatırımcıları ciddi şekilde korkuturken en büyük kripto para borsası konumundaki Binance ile ilgili haberler ise sektör adına büyük korkunun daha da büyümesine yol açtı.

Çıkışlar 1.8 milyar doları aştı

Binance ile arasında son senelerde soğuk rüzgarlar esen Reuters haber ajansının dün borsayla ilgili verdiği ve ABD’li savcıların her an bir para aklama davası açabileceği yönündeki haber, borsadan çıkışların önemli derecede artmasına neden oldu. Zincir üstü şirketlerin verilerine göre Binance’ten çıkışlar 3 milyar doları geçti. Girişler ise 1.1 milyar doların üzerinde oldu ve 24 saatlik süre içerisinde borsadan net çıkışlar 1.8 milyar doları görmüş oldu.

Justin Sun ne yapıyor? CZ: Emin değilim

Binance ile ilgili piyasada tam bir FUD dalgası olmasa da, yatırımcılar olayları yakından izliyor. Sabah erken saatlerde TRON kurucusu Justin Sun’ın 50 milyon dolar değerde BUSD ve USDT’yi borsadan çekmesi ise soru işaretleri yaratmıştı. Fonların büyük kısmını Paxos ve Circle şirketlerine aktaran Sun’ın bir nakit çıkışı istediği öne sürülmüştü.

Ancak Sun daha sonra 100 milyon dolarlık bir fonu da yine Binance borsasına gönderdi. Sun’ın ne amaçla bu işlemleri yaptığı henüz açıklığa kavuşmadı ancak Binance CEO’su Changpeng Zhao konuyla ilgili attığı tweet’te, Sun’ın TRON ağına BUSD aktarmak için bu hareketi yaptığını belirtti ancak konuyla bizzat ilgilenmediğini ve detaylardan da emin olmadığını söyledi.

USDC çekimleri “bankalar açılıncaya kadar” askıda…

Öte yandan CZ, borsadan yapılan USDC çıkışlarında da ciddi bir artış gördüklerini ve PAX/BUSD’den USDC’ye takas yapılması için de New York’ta bir bankanın aracı olması gerektiğini söyledi. Bankaların şu an kapalı olması nedeniyle USDC çekimlerinde duraksama olacağını ancak BUSD ve USDT gibi sabit coin’lerin çekimlerine sorunsuz devam edileceğini belirtti.

Tüm bu olaylar esnasında ise BNB’deki düşüşler de gözlerden kaçmadı. Birkaç gün önce 300 dolar seviyesine olan BNB, şu an yaklaşık 270 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte de %10’luk düşüş yaşadı.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl