Binance coin nedir ve Binance coin nasıl alınır – Yeni başlayanlar için rehber

Dünyanın en çok kullanılan kripto para borsalarından biri olan Binance'e ait kripto para Binance coin nedir ve Binance coin nasıl alınır? Detaylı rehber.

Binance Coin (BNB), dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance‘e ait bir kripto para. BNB, Binance’in kendi coin’i olduğundan sadece Binance üzerinden alınıp satılabiliyor. Binance ismi ise Türkçe’de “ikili” anlamına gelen binary kelimesi ile finance kelimesinin birleşiminden oluşuyor.

Ethereum’un ERC20 standardını kullanıyor

Toplamda yalnızca 200 milyon adet BNB olacak. Ethereum tabanlı bir coin olan BNB, ERC20 standardını kullanıyor. BNB, Binance borsası üzerinde komisyon, transfer ödemeleri ve diğer ödemelerde kullanılabiliyor.

Ödemelerin BNB ile yapılması halinde ilk yıl yüzde 50 indirim

Borsa, ödemelerin BTC yerine BNB ile yapılması halinde indirim olanağı sunuyor. İndirim oranı, kullanımın ilk yılında tüm ücretlerde yüzde 50, ikinci yılda yüzde 25, üçüncü yılda yüzde 12.5, dördüncü yılda yüzde 6.75 olarak belirlenmiş durumda. Beşinci yıldan itibaren ise indirim yok.

Eğer Binance üzerinde kripto para alıp satmak istiyorsanız BNB kullanmak ve bulundurmak oldukça mantıklı bir seçenek olur.

2018’in ilk çeyreğinde coin yakma planı

Ek olarak, Binance 2018 yılının ilk çeyreğinde 100 milyon BNB’yi geri satın alacak ve bu coin’leri yakacak. Bu durum, kalan coin’lerin değerini artırmak için devalüe edileceği anlamına gelir ve yatırımcılara fayda sağlar. Gelecekte BNB, platform üzerinde bir varlık olarak kalacak ve gaz amacıyla kullanılacak.

Binance coin nasıl alınır?

BNB’yi yalnızca Binance‘i kullanarak alabilirsiniz.

Binance kayıt linki üzerinden hesabınızı oluşturduktan sonra BNB alabilmek için şu adımları izlemeniz yeterli:

1- Binance’de bulunan hesabınıza Bitcoin gönderin. Bunun için sayfanın sağ üst kısmında yer alan Funds bağlantısının üzerine gelerek Deposits&Withdrawals‘a tıklayın.

2- Açılan sayfada yer alan arama kutucuğuna BTC yazarak Bitcoin’i bulun ve hemen yanında yer alan Deposit‘e tıklayın.

3- Burada sizin için oluşturan cüzdan adresinizi kopyalayın ve Bitcoin’lerinizin bulunduğu borsa ya da cüzdan üzerinden bu adrese Bitcoin gönderin. Bitcoin’leriniz Binance hesabınıza 15 dakika içinde geçecektir.

4- Bitcoin’leriniz hesaba geçtiyse Binance logosunun yanında yer alan Exchange bağlantısı üzerinden Basic‘i tıklayın.

5- Açılan sayfada BNB/BTC çiftini bularak tıklayın. Ardından grafiğin altında yer alan Buy bölümünden satın alımınızı gerçekleştirin. Burada yer alan Price bölümüne almak istediğiniz fiyatı, Amount bölümüne ise almak istediğiniz BNB miktarını girin ve Buy BNB‘ye basın. Daha kolay bir şekilde satın almak isterseniz Market sekmesi üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl