Dur duraksız ilerleyen BNB’den tarihi rekor

Binance'in kripto parası Binance Coin (BNB) ABD Doları bazında tüm zamanların en yüksek seviyesini geride bıraktı. Kripto paranın artık yeni bir rekor seviyesi var!

Bir süredir kripto para piyasasını kasıp kavuran borsa Binance’in kripto parası Binance Coin (BNB), sabah saatlerinde ABD Doları bazında tüm zamanların en yüksek seviyesini geçti.

Kripto para, ABD Doları’na endeksli sabit kripto para USDT’ye karşı TSİ 10.00’da 25.49 doları gördü. Bir önceki zirve, piyasanın tamamının 800 milyarın üzerinde durduğu sıralarda gelen 25.18 dolarlık zirveydi.

BNB’deki bu yükseliş, borsanın kendi blok zinciri Binance Chain’i piyasaya sürdüğünü duyurması ve birtakım projelerin bu zincire taşınacağını açıklamasının ardından geldi.

Esasında BNB, geçtiğimiz Aralık ayından bu yana muazzam bir yükseliş eğiliminde. Aralık ayında 4.5 dolardan alıcı bulan kripto para, aradan geçen birkaç ay sonrası tam yüzde 450 artmış oldu.

BNB’nin katalizörü yalnızca borsanın kendi blok zincirini piyasaya sürmesi ve merkeziyetsiz borsasını açacak olması değil. Bunların yanı sıra Binance, bir süredir önemli bir token satış platformu haline geldi. Binance Launchpad adı verilen platformda projelere yatırım yapmak isteyenlerin tek yolu Binance Coin satın almak ve bununla proje token’larını değiştirmekten geçiyor. Bu da BNB için ciddi bir kullanım alanı ve talep yarattı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl