Binance Coin rekor tanımıyor: Bir kripto parayı daha geride bıraktı

Bitcoin borsası Binance'in kripto parası Binance Coin, rekor tanımıyor. Kripto para, devam eden yükselişiyle birlikte Stellar'ı da geçti.

Önceki gün lider kripto para borsası Binance’in kripto parası Binance Coin’in (BNB) Stellar’ı geride bırakmanın eşiğinde olduğunu bildirmiştik.

Günlerdir yükselişini sürdüren kripto para, dün itibari ile piyasa kapitalizasyonu ile Stellar’ı geçerek CoinMarketCap üzerinde 8. sıraya yerleşti.

Aynı zamanda BTC bazında yeni bir rekor zirveye daha ulaşan BNB, 0.0031 BTC’yi gördü.

Kripto para, yayın saatinde 1 milyar 635 milyon dolarlık piyasa kapitalizasyonu ile Stellar’ın 25 milyon dolar üzerinde bulunuyor.

BNB’nin bir basamak üzerinde yer alan Tether’le arasında ise yaklaşık 400 milyon dolarlık erimesi zor bir fark var. Kripto paranın bu farkı da eriterek 7. sırayı alıp almayacağını zaman gösterecek. Ancak şu aşamada hacim verileri, BNB’nin yükselişini sürdürecek ivmede görünmüyor.

BNB neden yükseliyor?

BNB’nin yükselişine gerekçe olarak birkaç faktörden söz edilebilir. Bunlardan ilki borsanın ICO platformu Binance Launchpad üzerinde BNB için önemli bir kullanım alanı yaratılmış olması. Burada düzenlenen ICO’larda token’lar yalnızca BNB ile alınıyor ve bu da BNB için bir talep oluşturuyor.

Öte yandan bir başka fiyat katalizörü ise Binance DEX, yani Binance’nin merkezsiz borsası. Borsa, şu anda test sürümünde kullanılabiliyor. Bununla beraber çok uzak olmayan bir gelecekte tam sürüme geçmesi bekleniyor. Bu beklentinin bazı piyasa oyuncularını Binance Coin alımına yönlendirdiği tahmin ediliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl