Binance’nin kripto parası BNB tarihi bir gün yaşıyor

Bugün Binance'in kripto parası Binance Coin (BNB) için tarihi bir gün oldu. Kripto para, BTC bazında en yüksek seviyesine ulaşırken tarihinde ilk defa 9. sıraya çıktı.

İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’nin kripto parası Binance Coin (BNB) tarihi bir gün yaşıyor. Kripto para, geride bıraktığımız 24 saatte yaşadığı çift haneli yükselişle Bitcoin bazında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

BNB, bundan henüz 8 gün önce 0,0027 BTC ile yeni bir rekor zirveye çıkmıştı. Kripto para, aradan geçen birkaç günün ardından önceki rekorunu geride bırakarak bugün 0,00298 BTC’ye kadar tırmandı.

BNB’nin son 3 aydaki performansına bakıldığında ise 1 Aralık 2018 tarihinden bu yana %150’lik bir artıştan söz etmek mümkün.

Bir ilki daha başardı

Art arda bir önceki rekorunu kıran BNB, bugün bir ilke daha imza attı. Binance’nin kripto parası, yükselişlerin etkisi ile 1.6 milyar dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna ulaştı ve bu rakamla tarihinde ilk defa en büyük ilk 9 kripto paradan biri oldu.

Öte yandan BNB, 8. sıradaki Stellar ile arasındaki farkı hızla kapatıyor. İki kripto para arasındaki fark iki hanelere kadar indi. BNB, yükselişini sürdürmesi durumunda Stellar’ı da geçerek 8. sıraya yerleşebilir.

BNB neden yükseliyor?

BNB’nin yükselişine gerekçe olarak birkaç faktörden söz edilebilir. Bunlardan ilki borsanın ICO platformu Binance Launchpad üzerinde BNB için önemli bir kullanım alanı yaratılmış olması. Burada düzenlenen ICO’larda token’lar yalnızca BNB ile alınıyor ve bu da BNB için bir talep oluşturuyor.

Öte yandan bir başka fiyat katalizörü ise Binance DEX, yani Binance’nin merkezsiz borsası. Borsa, şu anda test sürümünde kullanılabiliyor. Bununla beraber çok uzak olmayan bir gelecekte tam sürüme geçmesi bekleniyor. Bu beklentinin bazı piyasa oyuncularını Binance Coin alımına yönlendirdiği tahmin ediliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Hakan Yanıtla

    Sekizinci sıraya da çıktı