Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Binance, Coinbase hisse token’ını listeleyecek

binance-coin

Kripto para borsası Binance, Coinbase’in Nasdaq’ta işleme açılacağı bugün, Coinbase hissesi ile desteklenen “COIN” token’ını platformunda listeleyeceğini açıkladı. Token’laştırılmış hisse, COIN/BUSD işlem çiftiyle alınıp satılabilecek fakat bu hizmet, Türkiye’ye açık değil.

Binance, token’laştırılmış hisse alım satımını 12 Nisan Pazartesi günü Tesla hissesiyle devreye almıştı. Açıklamada ilerleyen dönemde daha fazla hisse senedi token’ının işleme açılacağı kaydedilmişti. Söz konusu yeni özellik için Almanya’daki kullanıcılara adres kanıtı gibi ek KYC önlemleri uygulanırken hizmet hizmet Türkiye, ABD, Çin anakarası ve diğer kısıtlı yargı alanlarında kullanılamıyor.

Binance, bunun için FTX ve Bittrex Global’in de işbirliği içinde olduğu Alman finans firması CM Equity AG ve İsviçre merkezli tokenizasyon şirketi Digital Assets AG ile anlaştı. Borsa, hisse seneti token işlemleri için herhangi bir komisyon almıyor.

Bu arada Coinbase’in borsada işlem görmeye başlayacak olması ve 15. BNB yakımının etkisiyle BNB fiyatı, son günlerde art arda rekorlar kırdı. Binance’in kripto parası, birkaç gün önce 640 dolara ulaşmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl