Binance, çok önemli iki IRS eski çalışanını kadrosuna kattı

Regülasyonlara uyma konusunda devletlerle hiçbir sıkıntı yaşamak istemeyen ve attığı adımlarla bunu net şekilde gösteren Binance borsası çok önemli iki ismi kadrosuna kattı. Borsa, ABD Gelir İdaresi (IRS) eski çalışanlarından olan ve içinde Silk Road'un da bulunduğu çok önemli soruşturmalarda yer alan Tigran Gambaryan'ı ve bir başka IRS çalışanı Matthew Price'ı kadrosuna kattı.

binance

Dünyanın en büyük borsası olarak kabul edilen Binance, regülasyonlara uyma konusundaki kararlığını gösterecek şekilde iki eski IRS çalışanını kadrosuna kattı. İçinde Silk Road ve Mt. Gox da dahil olmak üzere milyar dolarlık siber soruşturmaları yöneten Tigran Gambaryan artık Binance yöneticisi… Gambaryan borsasının küresel istihbarat ve soruşturmalardan sorumlu başkan yardımcısı görevini yürütecek.

Bir başka IRS özel ajanı olan Matthew Price da, borsada soruşturmaları yöneten baş direktör konumunda olacak. İki isim de borsadan yapılan açıklamayla resmen doğrulandı.

Her yerden gelen regülasyon baskısı

2017 yılındaki boğa sezonundan önce birçok borsa üyelik işlemlerini zorlaştırırken, Binance kısa sürede ve kolaylık üye olunabilecek bir sisteme geçmiş ve bu sayede dünya çapında milyonlarca üyeye sahip olmuştu. Yıllar geçtikçe kullanıcıların güvenini kazanan ve müthiş bir büyüme kaydeden borsa, 2020 yılının sonundan itibaren yaşanmaya başlayan boğa sezonuyla da düzenleyici kurumların baş hedefi haline gelmişti.

Borsa CEO’su Changpeng Zhao da, regülasyonlara uyma konusunda her şeyi yapacaklarını belirten açıklamalar yapmıştı. Binance, şu anda ABD, Birleşik Krallık, Avrupa Birliği ve Singapur gibi birçok ülke ve bölgede regülasyonlar konusunda uyumluluk savaşı veriyor.

“Binance’e olan güven artacaktır”

Binance CEO’su “CZ” kadrolarına kattıkları isimlerle ilgili de şu açıklamayı yaptı:

“Binance soruşturma ekibi, şu andan itibaren dünyanın en iyi müfettişlerini kadrosuna katmış durumda. Bu seviyedeki bir tecrübe Binance’i regülasyonlara uyma konusunda lider yapacaktır ve borsaya olan güveni de artıracaktır.”

Gambaryan, IRS Soruşturmalar ve Siber Suçlar Birimi’ndeki 10 yılında, ulusal güvenlik, terörizmin finansmanı, kimlik hırsızlığı, çocuk pornosu dağıtımı, vergi kaçakçılığı ve banka gizliliği yasalarının ihlali gibi davaları soruşturmuştu.

“Savunmanın ilk hattı regülasyonlara uymaktır”

Gambaryan yaptığı açıklamada, “İçinde Silk Road ve Mt. Gox borsasının da bulunduğu en önemli siber suç ve kripto para soruşturmalarını yürüttüm. Binance’in bu konudaki araştırmalarına tevrübelerimle katkı vermeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Regülasyonlara uyma savunmanın ilk hattıdır” dedi.

Price da, Gambaryan gibi, IRS’de yasadışı amaçlarla kripto paralardan yararlanmaya çalışan kişi ve organizasyonları hedef alan uluslararası siber soruşturmalara öncülük etmiş bir isim.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl