Binance.com’dan son dakika açıklaması: Singapur için önemli kısıtlamalar

Binance borsasından Singapur'la ilgili önemli bir açıklama geldi. Resmi web sayfasından yapılan duyuruya göre Singapurlu kullanıcılar 26 Ekim tarihinden itibaren Binance.com'da fiat para yatırma ve spot kripto para işlemlerini gerçekleştiremeyecekler.

binance-coin

İngiltere’den Cayman Adaları’na, Avrupa Birliği yargı bölgesinden Singapur ve Avustralya’ya kadar birçok bölgede regülasyon kurumlarının radarında olan Binance borsası, Binance.com vasıtasıyla işlem yapan Singapur’daki kullanıcılar için kripto para işlemlerine kısıtlama getiriyor.

Fiat para yatırma ve anlık kripto para değişimleri de dahil birçok işlemin 26 Ekim tarihinden itibaren gerçekleştirilemeyeceğinin belirtildiği açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“26 Ekim 2021 UTC saati ile 04.00’dan itibaren Singapur’daki Binance.com kullanıcıları fiat para yatırma, spot kripto para ticareti, fiat para ve likit swap kanallarıyla kripto para alım işlemlerini gerçekleştiremeyeceklerdir. Piyasa lideri olarak Binance, ürünlerini ve hizmetlerini düzenli olarak güncellemekte ve regülasyonlara uyma konusundaki kararlılığını göstermektedir. Bu çerçevede, Singapur’daki kullanıcılarımıza yukarıdaki konularla ilgili olan tüm işlemlerini açıklanan güne kadar durdurmalarını, fiat paralarını ve token’larını çekmelerini tavsiye ediyoruz.”

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda Amerikan medyasına açıklamalarda bulunan Binance CEO’su Changpeng Zhao, Binance.com’un Singapur’daki müşterilere hizmet vermediğini ve onun ayrı bir şirket olduğunu belirtmişti. Şu anda Singapur’daki gerekli kurumlardan lisans alma sürecinde olduklarını belirten CZ, ülkeyle herhangi bir sorun yaşamadıklarını söylemişti.

Singapur’daki regülasyon kurumu, Binance’in resmi internet sitesi olan Binance.com’u ülkedeki regüle olmamış kurumlar listesine almıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl