Binance’in CEO’sundan Cryptopia saldırısı sonrası şaşırtan çıkış

Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, kripto para borsası Cryptopia'nın hack'lenmesinin ardından şaşırtan bir tavsiyede bulundu.

İşlem hacmiyle en büyük kripto para borsası olan Binance‘in CEO’su Changpeng Zhao, Cryptopia borsasının hack’lenmesinin ardından ilginç bir tavsiye ile çıkageldi.

Zhao, bugünkü saldırıya rağmen kişisel Twitter hesabından kripto para kullanıcılarını kripto paralarını borsalarda saklamaya çağırdı.

Zhao’nun üç seçenek öne sürdüğü sözleri şu şekildeydi:

“Coin’leri kendin sakla. Hacker’larla kendin savaş, cüzdanını kaybetmemekle uğraş. Bilgisayarlar hack’lenir, USB’ler kaybolur.

Onları bir borsada sakla. Yalnızca en saygın, güvenliği kanıtlanmış borsaları kullan.

Ya da merkezsiz bir borsaya taşı.”

Zhao’nun bu sözleri bazı kripto para kullanıcılarının tepkisini çekti. Twitter’in kripto para ünlüsü WhalePanda, “Kesinlikle korkunç bir tavsiye. Mt. Gox’un en saygın borsa olduğu zamanı hatırlıyor musunuz?” ifadelerini kullandı.

Bazı kullanıcılar da Binance’in bazı ülkelerden erişimi engellediğini hatırlatarak yanıt verdi. Borsa yakın zaman önce ABD yaptırımlarından dolayı Belarus, İran, Zimbabwe, Bosna Hersek ve Myanmar gibi ülkelerde yer alan kullanıcıların platforma erişmesini yasaklamıştı.

Öte yandan bazıları da Zhao’nun bu söyleminde haklı olduğunu dile getirdi.

Kripto para dünyasında nispeten bilinen bir borsa olan Cryptopia, bu sabah yaptığı açıklamayla hack’lendiğini duyurdu. Yeni Zelanda merkezli borsa, olayın ilgili devlet kurumlarına aktarıldığını ve soruşturulduğunu belirtirken soruşturma tamamlanana dek bakım modunda olacağını bildirdi. Saldırıda yaklaşık 5 milyon dolarlık kripto paranın çalındığı ileri sürülüyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. baris Cevapla

    bu site, bu adam, bir gün arkasında büyük bir kayıp bırakıp çekip gidecek.