Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kripto para borsası Binance, CryptoSafe Alliance’ı duyurdu

Binance, kripto para alanındaki hırsızlık, hack ve dolandırıcılık olaylarıyla mücadele doğrultusunda kullanılacak CryptoSafe Alliance'ı duyurdu.

binance

Kripto para borsası Binance, kripto para alanındaki “dolandırıcılar ve diğer kötü aktörlerle savaşarak herkesin kripto parasının güvenliğini güçlendirmek için” Oasis Labs ile birlikte CryptoSafe Alliance adında yeni bir oluşum kurdu.

Binance liderliğindeki CSA oluşumu bünyesinde CryptoSafe adında bir de platform oluşturuldu. Bu platform, merkeziyetsiz bir vaka raporu ve yanıt sistemi. Sistem üzerinden kripto para dolandırıcılığı, hırsızlık ve kara para aklama ile mücadele doğrultusunda CSA üyeleriyle kötü niyetli vakalara ilişkin istihbarat paylaşımı yapılacak. Aynı zamanda geçmişe göz atma ve gerçek zamanlı veri toplama algoritmalarıyla şüpheli işlemlerin ve cüzdan adreslerinin izlenmesi sağlanacak.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada kollektif çaba ve üyeler arasında yakın bağlar kurmanın kripto para topluluğunun güvenliğini ve ekosistemin bütünlüğünü sağlamada yararlı olacağını vurguladı. Zhao, “Sektör içinden daha fazla üyeyi birliğe katılmaya çağırıyoruz.” dedi.

Bitcoin, Ethereum, Tron ve EOS destekleniyor

Platformun şu anda Bitcoin, Ethereum, Tron ve EOS blok zincirlerini desteklediği, yılın ilerleyen döneminde daha fazla blok zinciri protokolü ve ağın ekleneceği belirtildi.

Bir kripto para istihbaratı ve blok zinciri güvenlik şirketi olan CipherTrace tarafından hazırlanan rapora göre, 2020’nin sadece ilk beş ayında kripto para hırsızlıkları, hack olayları ve dolandırıcılıkların bilançosu 1 milyar 360 milyon dolara ulaştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl