CZ’den Bitcoin halving mesajı: Fiyat 2 katına çıkmayacak

Binance CEO'su CZ, borsa platformunda bir mesaj paylaştı ve halving beklentileriyle ilgili bir uyarıda bulundu. Borsanın ana sayfasında "Halving geri sayım sayacı" başlattıklarını belirten CZ, fiyatla ilgili de yorum yaptı.

Binance borsası, Bitcoin’de yaklaşan ödül yarılanması (halving) ile ilgili platformuna bir geri sayım sayacı yerleştirdi. Haberi “Binance Feed” üzerinden veren CEO Changpeng Zhao ise, halving üzerinden fiyat beklentileri konusuna değindi.

“Bir gecede iki katına çıkmayacak”

Halving ile ilgili birçok kişinin fiyat artışı beklediğini belirten CZ, bunun uzun vadede yaşanacağını düşündüğünü ve geçmişte de aslında hep böyle olduğunu belirtti:

“Bitcoin ödül yarılanmalarında genelde ne olur? Geleceği bilemem ama söyleyeceklerim, benim son 3 ödül yarılanmasında tecrübe ettiklerim. Bitcoin halving’ine yaklaştığımız bu son aylarda konuyla ilgili konuşmalar, beklentiler ve umutlar daha da artacak. Halving’in bir gün sonrasında fiyat iki katına çıkmayacak. İnsanlar da ‘Neden?’ diye soracaklar. Ancak halving’den bir yıl sonra ise Bitcoin birkaç kat artar ve yeni ATH’lere ulaşır. İnsanlar burada da ‘Neden?’ diye sorar. Çünkü insanların hafızaları uzun dönemi hatırlamıyor. Kısa vadeyi hatırlıyor. Bu söylediklerimin yaşanacağını tabii ki kanıtlayamam. Tarih her zaman kendini tekrar etmez”

11 ay sonra ATH yapmıştı

Son halving 2020 yılının mayıs ayında yaşanmış ve buradaki ödül yarılanmasında da Bitcoin önemli bir artış göstermemişti. Ancak ekim ayında PayPal’ın kripto adımı ve ardından aralık ayında gerçekleşen fiyat yükselişleri, en büyük kripto paranın halving’den 11 ay sonra 64 bin dolara çıkmasını sağlamıştı. Bitcoin 2021’in kasım ayında da 69 bin dolar ile tarihi zirvesine ulaşmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl