Binance CEO’su 127 bin BTC’lik işlemin nedenini açıkladı

Dünyanın en büyük borsası olarak görülen Binance'in 127 bin adetlik Bitcoin transferi kripto topluluğu içinde büyük korku yaratırken, konuyla ilgili açıklama ise borsanın ünlü CEO'su CZ'den geldi. Zhao, transferin rezervleri denetleyen bir şirketin transferi üzerine yapıldığını belirtti.

Bu sabah saatlerinde yaklaşık 2 milyar dolar değerde 127 bin 351 BTC’yi hareket ettiren ve başka bir cüzdana taşıyan Binance borsasının bu hareketiyle ilgili açıklama, CEO Changpeng Zhao’dan geldi.

Transfer kripto para topluluğu ve Twitter’da tartışmaların yaşanmasına sebep olurken CZ ise bunun devam eden bir denetim ile alakalı olduğunu belirtti:

“Yapılan transfer devam eden bir denetim parçasıydı. Denetleyici taraf, cüzdanı bizim kontrol edip etmediğimizi görmek için belli miktarda Bitcoin’i cüzdana yollamamızı talep etti. Kalan ise yeni adrese gönderildi. Dolayısıyla iç transfer çok büyük oldu. FUD’ı umursamayın”

Hatırlanacağı üzere borsa geçtiğimiz hafta Cuma günü ilk kez rezerv kanıtıyla ilgili resmi bilgiler vermiş ve toplamda 582 bin Bitcoin’i bulunduğunu ve bunların 575 bininin kullanıcılara ait olduğunun bilgisini vermişti. Borsa sadece Bitcoin verilerini paylaşırken diğer kripto paralarla ilgili bilgilerin ise gelecek haftalarda açıklanacağını duyurmuştu.

Borsaların rezerv kanıtı bilgileri paylaşmasına ön ayak olan Binance borsası, bu adımını FTX borsasının çöküşünden sonra, merkezi platformların tekrardan güven aşılaması için attığını belirtmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl