Binance kurucusu CZ’nin hapis cezası kesinleşti

Binance'in kurucusu ve eski CEO'su Changpeng Zhao'nun ceza duruşması bugün görüldü. Mahkeme, Zhao'ya 4 ay hapis cezası verdi.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in kurucusu ve eski CEO’su Changpeng Zhao hakkında hapis kararı verildi. Buna göre Zhao, 4 ay hapis cezası aldı. Adalet Bakanlığı ise Zhao’nun 3 yıl hapis cezası almasını istiyordu.

Mahkeme, bugün Seattle’da Richard Jones başkanlığında görüldü. Koyu bir takım elbise ve açık mavi bir kravatla salonda yerini alan Zhao’ya altı ayrı avukat eşlik etti. Salonda Zhao’nun annesi ve kız kardeşi de hazır bulundu.

Kara para aklamanın önlenmesi yasalarının ihlaliyle suçlanan Zhao, ceza duruşmasındaki ifadesinde yaptıklarından dolayı özür dileyerek hatalarının sorumluluğunu üstlenmek istediğini söyledi. Binance’in kurucu isminin avukatları da paralel bir savunma yaptı.

Savcılar ise Zhao’nun Amerikan yasalarını kasıtlı olarak ihlal ettiğini, bu ihlalin bir kaza ya da dikkatsizlik sonucu olmadığını öne sürdüler.

Hakim önce federal savcıların Zhao’nun cezasını 18 aydan 3 yıla çıkaracak ceza artırımı talebini kabul etmedi. Şartlı Tahliye Departmanı ise 5 aylık bir hapis cezası önerdi.

Duruşmanın sonunda hakim, Zhao’ya 4 ay hapis cezası verdi.

Suçlamaları kabul eden Zhao, daha önce bunun için 50 milyon dolar ceza ödemişti. Binance ise şirket olarak 4.3 milyar dolar ödemeyi kabul etmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl